Освітня програма «Підприємництво та торгівля»

Освітньо-професійна програма  підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 076 «Підприємництво і торгівля» - 2023

Короткий опис спеціальності

Підприємництво – це ініціативна, самостійна діяльність осіб або підприємств, яка докорінним чином відрізняється від звичайної ділової активності та націлена на отримання прибутку.

Торгівля – це рушійна сила прогресу, бізнес. Торгівля пронизує всі галузі економіки й сфери людської діяльності, враховуючи, що майже  все купується і продається. 

В Європі третину ВВП складає виробництво товарів та надання послуг від підприємницької діяльності. В Україні надходження до ВВП від оптової та роздрібної торгівлі є найбільшими.

Спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля» спрямована на підготовку фахівців з організації та моделювання власного бізнесу, ведення ефективної  підприємницької діяльності в різних сферах економіки, зокрема в торгівлі, створення та розвитку стартапів.

Випускники спеціальності – це конкурентоспроможні фахівці від сфери матеріального виробництва – до сфери послуг, від приватного бізнесу – до транснаціональних корпорацій. 

 

Історія професії

Здавна люди обмінювалися різними видами товарів. І якщо спочатку продавали матеріальні товари (зерно, худобу, ремісничі вироби), то незабаром навчилися продавати і послуги (почистити взуття, підстригти). Можна назвати це першою підприємницькою діяльністю. Тоді ж з'явилися співтовариства підприємців, які складалися з ремісників, купців, лихварів. Уже в той час існував процес від створення ідеї до її реалізації і отримання прибутку.

Перші спроби систематичного теоретичного осмислення підприємництва почалися у XVII ст. Поняття «підприємець»  у науковий обіг ввів англійський економіст Річард Кантільйон. Головною рисою підприємця він вважав готовність до ризику. Термін «підприємець» з’явився у загальному словнику комерції в 1723 році.

Австро-американський економіст і соціолог Йозеф Шумпетер, досліджуючи підприємництво, ототожнював його з лідерством і новаторством. Зазначав, що інновація – дітище підприємництва, а підприємець – творець інновації.

 

Соціальна значимість професії в суспільстві

Підприємницька праця корисна для суспільства. Завдяки їй створюються робочі місця. Чим масштабніший проєкт хоче здійснити підприємець, тим більше співробітників йому знадобиться, щоб здійснити свої задуми.  Тому він повинен зуміти організувати людей, щоб вони працювали з максимальною користю. У своїй роботі підприємцю доводиться відповідати не тільки за свою діяльність, а й за своїх підлеглих.

Попит на професію залежить від самого бізнесмена, його таланту, ділових здібностей і чуття.  Важливо, щоб товар або послуга, яку він пропонує, сподобались споживачам та були конкурентоздатні. Тоді його діяльність принесе прибуток.

 

Спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля» має свої особливості, унікальність та перспективність.

              управлінець              
    самостійно складає грамотний бізнес         не боїться ризику    
                 
            Фахівець спеціальності
076 «Підприємництво та торгівля»
           
  торговець         організатор  
                       
    фінансист           стресостійкий    
        новатор        
                           

 

Спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля» має свої переваги:

  • широкі можливості кар'єрного зростання: випускники спеціальності можуть працювати в різних галузях та компаніях, від малих бізнесів до великих корпорацій;
  • розвинені навички управління та лідерства: під час навчання студенти вивчають різноманітні аспекти управління бізнесом, що дозволяє їм розвивати вміння керувати проектами, командами та ресурсами;
  • гнучкість у виборі кар'єрного шляху: спеціалісти з цієї області можуть займатися різними видами діяльності, такими як маркетинг, продажі, логістика, управління виробництвом тощо;
  • висока заробітна плата: випускники з цієї спеціальності можуть очікувати високу зарплату, особливо якщо працюють у великих корпораціях або займають керівні посади;
  • можливість розвитку власного бізнесу: студенти отримують знання та навички, необхідні для започаткування та успішного управління власним бізнесом;
  • актуальність та перспективність спеціальності: зростання економіки та розвиток торгівлі забезпечує попит на фахівців з цієї області, що забезпечує стабільну та перспективну кар'єру для випускників.

 

Особливості навчання в Ніжинському агротехнічному інституті за спеціальністю 076 «Підприємництво та торгівля»

Навчання в інституті реалізується завдяки класичній технології викладання предметів з паралельним активним використанням інноваційних та інтерактивних методів начання, що розвивають професійні компетенції фахівця за визначеною спеціальністю. Навчальним планом передбачено виконання індивідуальних завдань, зокрема контрольних та курсових робіт, рефератів, презентацій, завдань з виробничої та навчальної практик.

Зокрема студенти спеціальності оволодівають навичками, що безпосередньо пов’язані з даною професією (hard skills), та тими, що допомагають набуттю майбутніми фахівціми універсальних навичок (soft skills).

Студенти вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, торговельної та комерційної діяльності, отримують теоретичні знання та практичні навички організації та ефективного впровадження власної справи і бізнес-проєктів.

Спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля» дозволяє стати універсальним фахівцем, який зможе знайти достойну роботу з високою заробітною платою в більшості сфер, які сьогодні існують і розвиваються.

 

Випускники спеціальності користуються попитом на ринку праці за такими напрямками:

Посади, пов’язані з підприємництвом:

  • керівник підприємств, установ, організацій та їх підрозділів за видами економічної діяльності;
  • керівник агентства: страхового, нерухомості, рекламного тощо;
  • керівник  підприємства з надання послуг;
  • фахівець в органах державної влади, сфери захисту прав споживачів;
  • фахівець-аналітик з дослідження товарного ринку.

Посади, що пов’язані з торгівлею:

  • директор (керівник)  торговельної фірми;
  • керівник магазину;
  • начальник  комерційного відділу;
  • завідувач торговельного залу;
  • менеджер у роздрібній та оптовій торгівлі;
  • менеджер у сфері комерційних послуг.

 

Переваги навчання за спеціальністю 076 «Підприємництво та торгівля» у Відокремленому підрозділі Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут»:

  1. Можливість успішно отримати спеціальні знання, уміння, та практичні навички щодо створення та здійснення успішного бізнесу, прибуткової торгівлі, стати компетентним фахівцем, який за вимогами сучасного ринку праці зможе ефективно аналізувати ресурси, процеси і результати діяльності підприємства, розробляти загальні та функціональні стратегії підприємства і організовувати та здійснювати власний бізнес.
  2. Можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії.
  3. Гнучкий графік оплати (щорічно, щосеместрово, щомісячно).
  4. Студентоцентрований підхід, що створює фундаментальні передумови для постійного самовдосконалення та професійного зростання здобувачів вищої освіти, позитивний мікроклімат та творча атмосфера навчання; високий рівень кваліфікації та професіоналізму науково-педагогічних працівників, які регулярно проходять стажування та підвищують свою кваліфікацію, беруть учать у професійних тренінгах, практикумах, конференціях, форумах, наукових семінарах тощо.
  5. Можливість часткової зайнятості (робота на неповний робочий день, позмінна, фріланс) наших студентів на денній формі навчання завдяки зручному графіку. Значна частина дисциплін, що входять до програми професійного спрямування викладаються з використанням інтерактивних форм та інноваційних методик навчання (тренінги, групові дискусії, розв’язання ситуаційних завдань, кейс-методи тощо).
  6. Теоретичні знання здобувачі вищої освіти мають можливість поглиблювати шляхом участі у програмах стажувань від стейкхолдерів, а також у профільних заходах науково-дослідного характеру (конкурси, олімпіади, всеукраїнські та міжнародні конференції, освітні проєкти тощо).
  7. Наші студенти застосовують отримані знання та здобувають практичні навички у професії через програми виробничих та переддипломних практик на передових підприємствах аграрного сектору економіки, переробної та харчової промисловостей, сфери торгівлі та багатьох інших.
  8. Здобувачі освіти мають можливість розвивати свій творчий потенціал у різноманітних творчих та предметних гуртках, брати участь у виховних, спортивних заходах, які організовуються в інституті та поза його межами.
  9. Навчання здобувачів освіти здійснюється в сучасних навчальних аудиторіях і лабораторіях, які обладнанні мультимедійними технічними засобами.
  10. До послуг здобувачів освіти бібліотека, їдальня-кафе, спортивний зал, гуртожиток.

 

Якщо ти, абітурієнте, маєш бажання реалізуватися в цьому напрямку, то тобі до нас!!!

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net