Гурткова робота кафедри агрономії

З метою сприяння розвитку творчих здібностей студентів та залучення їх до активної наукової-практичної діяльності на кафедрі функціонує студентський гурток «Агроном-дослідник». Діяльність гуртка спрямована на залучення студентів до участі в наукових дослідженнях та розробках, задоволення творчих та наукових інтересів студентів, а також для формування сучасного світогляду майбутніх фахівців-аграріїв щодо широкого кола питань сільськогосподарського виробництва сьогодення.

Робота гуртка «Агроном-дослідник» відбувається у навчальних лабораторіях агрохімії, ґрунтознавства та охорони ґрунтів, гербології та сільськогосподарської ентомології, сільськогосподарської мікробіології, загальної та біоорганічної хімії, на базі навчально-науково-виробничого підрозділу, а також на колекційно-дослідницькому полі інституту. Лабораторії на сьогодні укомплектовані необхідним обладнанням для проведення якісного агрохімічного аналізу та контролю якості рослинної сільськогосподарської продукції, вивченню мікробіологічного складу ґрунтів, дослідженню та аналізу хвороб рослин, зокрема, збудників що їх зумовлюють.

На полях навчально-науково-виробничого підрозділу та на колекційно-дослідницькому полі протягом останніх років закладено досліди, що прискорюють темпи розвитку землеробства та інтенсифікують виробництво:

  • елементи біологічного землеробства,
  • застосування органічних добрив на основі природних консорціумів ґрунтових мікроорганізмів.

Члени студентського наукового гуртка «Агроном-дослідник» беруть активну участь у виробничій та науково-дослідницькій діяльності кафедри:

  • за науковою темою «Біотехнологічна регуляція поліферментної активності фотосинтезуємих субклітинних комплексів вищих рослин за дією ґрунтових мікроорганізмів» проводяться комплексні дослідження щодо впливу мікробіологічного добрива Екстракону на ферментну активність АТФ-синтази та РУБіСКО з листя гороху та пшениці.
  • за науково-дослідницькою темою «Біотехнологічна регуляція родючості ґрунтів при формуванні ефективних рослинно-мікробних систем» студентами-агрономами на полях навчально-науково-виробничого підрозділу проводяться комплексні дослідження впливу мікробіологічних добрив Екстракону та поліміксобактерину на мінерально-органічний склад ґрунтів. На дослідних ділянках закладено довготривалий дослід по вивченню впливу Екстракону та поліміксобактерину на динаміку накопичення у ґрунті та асиміляцію рослинами (пшениця, горох, кукурудза) нітрогену, фосфору, калію.
  • за науково-дослідницькою темою «Моніторинг забруднення ґрунтів іонами важких металів потенціометричним методом» студентами-агрономами на полях навчально-науково-виробничого підрозділу здійснюється постійний моніторинг вмісту у ґрунтах іонів Pb2+, Cd2+, Ag+ та ін. на основі використання іонселективних електродів .

Студенти-науковці – активні учасники міжнародних студентських наукових конференцій, семінарів, днів кафедр, круглих столів з проблем сучасної вітчизняної агрономічної науки. Неодноразово брали участь у Всеукраїнських наукових конференціях та олімпіадах.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net