Як діяти?

Підставою для реагування на випадки булінгу (цькування) є заява або повідомлення, про випадок та/або підозру його вчинення стосовно особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу.

Повідомлення можуть бути в усній та/або письмовій формі в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації (телефон, соціальні мережі, електронна пошта, електронні месенджери, офіційні веб ресурси та ін.)

Повідомляти про випадки булінгу (цькування) в Інституті може будь-яка особа, учасником або стороною якого вона стала або яка підозрює про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, або про який отримала достовірну інформацію.

Повнолітні учасники освітнього процесу зобов`язані вжити заходів невідкладного реагування у разі звернення дитини та/або якщо вони стали свідками булінгу (цькування) (оцінити рівень небезпеки життю та здоров`ю сторін булінгу (цькування), негайно втрутитись із метою припинення небезпечного впливу, надати (за потреби) невідкладну медичну та психологічну допомогу, звернутись до органів охорони здоров`я для надання медичної допомоги тощо).

 Директор:

  • визначає наказом склад комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) з метою проведення розслідування;
  • у випадку неможливості виконання заступником директора з навчально-виховної роботи своїх обов’язків стосовно виявлення та запобігання булінгу, визначає наказом особу відповідальну за підготовку матеріалів для засідання (шляхом опитування учасників випадку, з’ясування наявності фото та відеофіксації психологічної характеристики сторін тощо);

Заступник директора з навчально-виховної роботи:

  • інформує особу, яка звернулась із заявою, про подальший порядок її розгляду;
  • скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) не пізніше, ніж три робочі дні з дня надходження заяви про випадок або підозру з метою планування та застосування необхідних заходів реагування.
  • у разі отримання заяви про випадок боулінгу (цькування) не пізніше однієї доби повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України про звернення, одного з батьків або законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи; для невідкладного надання психологічної допомоги (за потреби) інформує територіальний орган (підрозділ) служби у справах дітей та/або центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) є колегіальним органом, який скликається в кожному окремому випадку надходження заяв про випадки булінгу (цькування) не пізніше ніж три робочі дні з дня надходження заяви або повідомлення.

До складу комісії входить заступник директора з навчально-виховної роботи та інші зацікавлені особи (педагогічні, науково-педагогічні, наукові працівники).

До участі в засіданні комісії можуть бути залучені сторони булінгу (цькування) (за потреби), один з батьків або законних представників малолітнього чи неповнолітнього кривдника та потерпілого, представники інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування).

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) на своїх засіданнях розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.

За підсумками роботи комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) складається протокол. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) згідно з протоколом засідання комісії відповідає заступник директора з навчально-виховної роботи, або особа, яка її замінює відповідно до наказу директора.

Повноваження комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в Інституті:

  • розгляд та аналіз матеріалів за результатами проведеного розслідування щодо з’ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування);
  • визначення сторін булінгу (цькування), можливих причин та необхідних заходів для їх усунення;
  • планування заходів стабілізації психологічного клімату у колективі, формування емпатії між сторони булінгу (цькування) та надання соціальних та психологічно-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування), в тому числі із залученням необхідних фахівців із надання правової, соціальної та іншої допомоги тощо;
  • формування рекомендацій для педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників Інституту щодо доцільних методів навчання та організацій роботи з малолітніми чи неповнолітніми сторонами булінгу (цькування) та їхніми батьками або законними представниками;
  • формування рекомендацій для батьків або законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).
План заходів у ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут", спрямованих на запобіганння та протидії булінгу (цькуванню) на 2020-2025 роки
Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу
Положення про попередження та протидію сексуальним домаганням

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net