РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА (на допомогу вступнику)

Мета мотиваційного листа – розповісти про себе, свої сильні сторони, дати краще уявлення про власну особистість. Часто саме за ним відбирають кандидатів, тому грамотно написаний мотиваційний лист є досить суттєвою перевагою.

Щоб написати мотиваційний лист, потрібно відповісти на багато запитань.
  • Як і чому вас зацікавила обрана спеціальність (заклад освіти)?
  • Як ви можете продемонструвати свою цікавість?
  • Чому ви обрали саме цей заклад освіти?
  • Які кар'єрні перспективи ви розглядаєте?
  • Чи доводилося вам долати складні ситуації та перешкоди (фінансові, соціальні, фізичні) для досягнення поставлених цілей?
  • Якими навичками і персональними якостями ви володієте?
  • Які ваші досягнення та досвід?
  • Як ви проявляєте сильні сторони своєї особистості в житті?
Як і що розповісти про себе в мотиваційному листі ставить у глухий кут багатьох абітурієнтів. Однак це завдання може бути полегшено, якщо приступите до нього, зробивши наступні кроки:
  1. Визначте, які особливі якості та знання потрібні для успіху в обраній вами спеціальності та у вашій майбутній професії, і які з цих якостей є у вас. Опишіть ці якості, наводячи приклади з навчання і життя.
  2. Визначте, які загальнолюдські якості, наявні у вас, допоможуть вам досягти успіху на обраному шляху. Опишіть їх, наводячи приклади з вашого життя.
  3. Якщо у вас є цікаві хобі, захоплення, які можуть бути корисними у навчанні або ж допоможуть вам стати цікавим учасником життя інституту, коротко опишіть їх.
  4. Повідомте про те, які якості і знання, необхідні для успішного прогресу вашої кар'єри, ви хотіли б розвинути навчаючись за вашою спеціальністю.
  5. Описуйте себе з максимальною об'єктивністю, оперуючи фактами, за необхідності спираючись на думку інших. Якщо описувати себе складно, для початку ви можете перерахувати свої найбільш сильні людські якості, знання, навички, захоплення і досягнення, виписати їх окремим списком, проаналізувати цей список, і залишити в ньому 3-6 пунктів, які найкращим чином підтверджують вашу придатність для обраної спеціальності. Саме ці якості потрібно буде висвітлити у мотиваційному листі.
  6. Складіть отримані частини воєдино, дотримуючись складеної структури есе, напишіть першу версію вашого есе і доопрацюйте його, переконавшись, що всі частини роботи логічно пов'язані одна з одною.
  7. Перевірте та відредагуйте мотиваційний лист. В мотиваційному листі думки потрібно викладати доступно і зрозуміло. Цього легко досягти, якщо обмежити довжину речення 12-20 словами.

Уникайте як надмірно фамільярного, так і надто формального тону. Пишіть так, щоб бути легко зрозумілим.

Переконайтеся, що кожне речення містить важливу інформацію, а не є повторенням вже сказаного або марною тратою слів. Варто пам’ятати «золоте правило» ведення ділової документації: ввічливість, коректність, тактовність, аргументованість. Що варто і чого не варто писати?

Деякі мотиваційні листи починаються з відомих цитат, в інших зустрічаються жарти або вони мають нестандартну структуру. Іноді це спрацьовує, проте може мати і зворотний ефект.

Будьте обережні, намагаючись зробити есе занадто незвичайним. Що варто перевірити, перш ніж відправляти (здавати) мотиваційний лист?

Перевірте граматику, орфографію та пунктуацію. Лист, складений з помилками, створює негативне враження про навички і зусилля, прикладені до його написання. Розраховувати цілком на функцію «Перевірка орфографії» комп'ютера не можна.

Роздрукуйте лист і кілька разів уважно прочитайте його, намагаючись виявити чи не закралися помилки або помилка. Дайте прочитати ваш лист людям, думці яких ви довіряєте.

Переконайтеся, що текст листа зрозумілий читачам. І найголовніше – лист має бути на 100% вашим, а не скопійованим з інтернету (цитати використовувати дозволяється). Рекомендації до оформлення.

Мотиваційний лист – це можливість представити себе як вмотивовану, яскраву та дуже здібну особистість, готову вступити до нашого інституту; зробіть свій лист яскравим особистим описом вашого унікального «я», щоб показати, хто ви є і чому ви хочете, щоб саме вас прийняли.

Зразки мотиваційних листів

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/natinubip.ukr

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net