Інноваційно-технологічні шляхи розвитку агропромислового комплексу України

28 травня на базі інституту відбулася традиційна міжнародна науково-практична конференція, щоправда цього оку в новому онлайн форматі. Учасники конференції представили результати власних досліджень, що присвячені інноваційно-технологічним шляхам розвитку агропромислового комплексу України. 

Відкрив конференцію народний депутат України, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Валерій Зуб. Він наголосив, що його співпраця з інститутом має регулярний характер і приємно, що сьогодні вона відбувається і в науковому напряму. Оскільки агропромисловий сектор економіки є ключовими в розробці стратегічних завдань і для бізнесу, і для науки, і для виробництва.

Про концептуальні засади становлення і розвитку інституту розповів директор Василь Лукач, який розповів про 125-літню історію становлення навчального закладу, основні напрями та особливості його роботи, форми організації та результати наукової діяльності співробітників та студентів, особливості організації практичної складової в навчанні.

   

Наукову доповідь «Біологізація землеробства. Агротехнології біологічних систем» представив завідувач кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Патика.

   

Продовжив пленарне засідання завідувач кафедри менеджменту та підприємництва Конотопського інституту Сумського державного університету Дмитро Власенко з доповіддю «Ринок транспортних послуг в сучасних умовах господарювання. Підприємницький аспект», яка викликала найбільше обговорень і дискусій, оскільки стосується кожного.

Далі свою доповідь «Концептуальні основи стратегічного розвитку біоекономіки» представили завідувач кафедри економічної теорії Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Талавиря разом з аспіранткою Яною Войтовською, що представили наукові погляди на поняття «циркулюючої економіки».

   

Про інноваційну сприятливість соціально-економічних систем та практичні аспекти інноваційних видів сільського господарства, зокрема вирощування равликів, доповідала професор кафедри економіки підприємства Бережанського агротехнічного інституту Світлана Судомир.

І завершальною стала доповідь професора кафедри аграрної економіки Ніжинського агротехнічного інституту Анатолія Іванька «Особливості формування механізму інноваційно-інвестиційної політики в аграрному секторі національної економіки», який детально описав сучасні тенденції та глобальні позиції України в питання інноваційного розвитку.

   

Основними напрямами подальшої роботи конференції стали наступні:

  • інноваційно-інвестиційні механізми розвитку національної економіки, фінансів та оподаткування в аграрному секторі;
  • інноваційні програми і проекти в психології педагогіці, освіті;
  • транспортні технології та логістика у сучасному АПК України та інноваційні технології виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, що будуть представлені в науковому збірнику інституту.

Дякуємо всім учасникам конференції за плідну роботу та бажаємо подальших успіхів в роботі та міцного здоров'я!   

 Василь Кулик
декан факультету агротехнологій та економіки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net