Інвестиції – це просто!

Саме під таким девізом 6 березня пройшла поїздка студентів факультету економіки та менеджменту (групи БО142 та БО121) на ПАТ «Українська біржа». По суті це було практичне заняття в рамках вивчення дисципліни «Інвестування».

Ринкова економіка вимагає від молодих фахівців орієнтуватися у різноманітті фінансових інструментів та способів вберегти і примножити власні заощадження. Фондовий ринок, що має колосальну популярність у розвинутих країнах, та набирає обертів в Україні, є тому реальною можливістю.

І саме на цьому наголосив у своєму «лікбезі» кандидат економічних наук аналітик «Української біржі» Артем Щербина. Він зосередив увагу присутніх на історії розвитку фондового ринку в Україні, яка розпочалася з 1991 року. Також детально розказав про діяльність Української біржі, шо була створена в 2009 році. І саме з цього моменту фондовий ринок став доступний для приватних інвесторів. Потім студентам розповіли про всі інструменти, якими торгують на біржі та те, як розпочати торгувати звичайному українцю, наголосивши, що для цього не потрібно володіти колосальними активами. Взагалі в Україні офіційно зареєстровано 10 фондових бірж, серед яких найбільш потужними і активними є три, серед яких і Українська біржа.

Доповідь, як зазначив сам Артем, була доволі складною і насиченою специфічною економічною термінологією. Та студентам-економістам було доволі легко зорієнтуватися в усьому різноманітті понять завдяки якісній теоретичній підготовці.

Саме тому у них виникло багато запитань і до зібрання навіть долучився голова правління Української біржі Олег Ткаченко. Він розказав про щорічну біржову універсіаду, яку проводить Українська біржа. За її результатами студенти, крім реального досвіду торгів на біржі, отримають також весь зароблений прибуток. Стартовий капітал при цьому надається самими організаторами.

Після невеличкої екскурсії по офісу, де за не надто чисельним штатом криється колосальний об’єм роботи, працівники наголосили, що ця сфера потребує професійних молодих кадрів.

І тому ми не говоримо біржі «До побачення». Ми говоримо «До нових зустрічей!»

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net