Факультет електрифікації і автоматизації сільського господарства

Декан факультету
 

В.о. декана
Лементарьов Валерій Васильович

Тел.: (04631) 2-36-81

Електронна пошта: dekan.easg@gmail.com

 

Напрями та спеціальності підготовки

КАФЕДРИ ФАКУЛЬТЕТУ

Історія, сучасність:

Факультет електрифікації і автоматизації сільського господарства веде свій родовід з 1946 р. з відділення електрифікації сільського господарства в складі Ніжинського технікуму механізації сільського господарства і в 2011 році відзначив своє 65-річчя.

У 1958 році здійснено реорганізацію: відділення електрифікації сільського господарства було передано до Прилуцького технікуму гідромеліорації.

У 1991 році робота відділення в складі Ніжинського технікуму механізації сільського господарства відновлена. Технікум оголосив прийом студентів на спеціальність "Технічне обслуговування і ремонт електронного обладнання і технічних засобів автоматичних систем управління в агропромисловому комплексі". Першим завідувачем відділення став Сукачов Юрій Валентинович.

З 1998 року відділення реорганізовано у відділення електрифікації і автоматизації с.г. з підготовки бакалаврів та молодших спеціалістів, а у 2001 році у зв’язку з утворенням Ніжинського агротехнічного інституту Національного аграрного університету – у факультет електрифікації і автоматизації сільського господарства.

Факультет проводить підготовку за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями: "Бакалавр" (напрям підготовки "Енергетика та електротехнічні системи в агропромисловому комплексі") і "Спеціаліст" (спеціальність "Енергетика сільськогосподарського виробництва").

Студенти навчаються як на денній, так і на заочній формі навчання.

Протягом останніх років введено в експлуатацію:

  • лабораторію електричного освітлення та опромінення;
  • лабораторію автоматизації технологічних процесів;
  • аудиторію дистанційного навчання;
  • лекційну аудиторію на 75 місць;
  • лабораторію курсового та дипломного проектування;
  • лабораторію електронагріву та електротехнологій;
  • лабораторію ТО і ремонту енергообладнання та засобів автоматизації;
  • лабораторію електропостачання;
  • лабораторію автоматизації та комп'ютерно інтегрованих технологій.

​На факультеті функціонують три кафедри, діяльність яких проходить у тісній співпраці з відповідними кафедрами НУБіП України. Одним з основних завдань кафедр є вдосконалення ступеневої підготовки фахівців, покращення методики викладання дисциплін, проведення дослідницької роботи студентів та наукової роботи викладачів у відповідності з сучасними вимогами. До складу факультету входять такі кафедри: автоматизації та електрифікованих технологій в аграрному виробництві (завідувач – кандидат технічних наук, доцент Ю.А. Кліментовський); природничо-фундаментальних дисциплін (завідувач – кандидат технічних наук М.М. Муквич); фізичного виховання (завідувач – кандидат педагогічних наук, доцент О.М. Лакіза).

Кафедри факультету накопичують та систематизують методичні матеріали, пропагують нові форми, методи, технології навчання та контролю знань, вивчають та узагальнюють передовий досвід викладання, вдосконалюють зміст та методику проведення лекційних, практичних, лабораторних та семінарських занять. Кафедри проводять науково-дослідну роботу, тематика якої є джерелом для формування тем курсових та дипломних проектів. Викладачі кафедр ведуть наукові дослідження за кількома сучасними напрямами, залучаючи до науково-дослідницької роботи студентів факультету. 

Науково-методична та сучасна навчально-лабораторна база факультету створює всі умови для повноцінного навчання студентів. У триповерховому лабораторному корпусі факультету електрифікації і автоматизації сільського господарства розташовані лабораторії для підготовки спеціалістів, бакалаврів та молодших спеціалістів за інженерно-технічними напрямами. Лекційні аудиторії відповідають вимогам щодо застосування вказаної техніки в навчальному процесі.

У перспективі на факультеті планується розширення матеріальної бази, зокрема, створення додаткових комп’ютерних лабораторій інноваційних технологій навчання, лабораторій тестового контролю знань; підготовка та видання підручників, посібників та іншої науково-методичної літератури.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net