"Межигір’я": перлина знов у народу

7 жовтня, до Деня працівників освіти, профспілковим комітетом для співробітників ​інституту була проведена екскурсійна поїздка до національного парку "Межигір'я". Приводом став День працівників освіти.

Закритий і таємничий режимний об’єкт у минулому вже встиг стати справжньою Меккою для туристів, і не лише українців, а й іноземців. Площа території, аж 136 гектарів! Це парки, сади, штучні озера й ставки, гостьовий будинок та маєток із "пеньками", де екс-президент втікач приймав журналістів, крім того на березі Дніпра, два причали з яхт-клубом, величезне поле для гольфу, тенісні корти та інші спортивні споруди, тир, вертолітний майданчик, "античні храми", спа-центр, гараж, пожежна частина та вежа мобільного зв’язку, городи, теплиці, оранжереї, мисливські угіддя, кінологічний центр, фазанарій, зоопарк.

  

"Хонка", він же "клубний будинок", був головною спорудою в приватній резиденції президента-втікача. Журналісти назвали його на честь фінської фірми Honka, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини. Також до будівництва були залучені німці.

До 1786 року на території сучасної резиденції діяв Межигірський монастир, заснування якого відносять ще до княжої доби. Монастир, відомий як "Межигірський Спас", був ліквідований за розпорядженням російської імператриці Катерини ІІ. За часів СРСР "Межигір’я" було також резиденцією Станіслава Косіора, Микити Хрущова, Володимира Щербицького. У період німецької окупації тут бував рейхскомісар України Еріх Кох, а 6 липня 1991 року в "Межигір’ї" проходила зустріч президента СРСР Михайла Горбачова з канцлером ФРН Гельмутом Колем.

  

Віктор Янукович з’явився в "Межигір’ї" ще в 2002 році, відколи став прем’єр- міністром України. До 2007 року "Межигір’я" ще було державною урядовою резиденцією, а затим його вивели в приватну власність.

"Межигір’я" повинно й надалі залишатися потужним туристичним об’єктом – своєрідним "музеєм корупції" – та, можливо, стати регіональним ландшафтним парком національного значення.

Анатолій Заверткін, голова профспілкового комітету

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net