Є черговий рекордний урожай!

Силосування – складний біохімічний процес перетворення зеленої маси на консервовану в його основу покладено принцип молочно-кислого бродіння із виділенням достатньої кількості молочної кислоти, яка має гарні консервувальні властивості. Завдяки багаторічній співпраці з Інститутом сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН ми щороку закуповуємо силосну закваску, яка сприяє якіснішим процесам консервування та розвитку корисної мікрофлори й виключення дії шкідливих мікроорганізмів, які можуть погіршувати якість силосу. Окрім того, працівники та студенти інституту проводять спільні науково-практичні дослідження, адже директор ІСМАВ Анатолій Москаленко, який є одним із очільників ради роботодавців, перебуває на посаді професора кафедри менеджменту та аграрної економіки.

   

Кукурудза найпоширеніша культура для силосування в більшості регіонів України. І це не дивно, адже кукурудзяний силос відіграє дуже важливу роль у більшості раціонів для великої рогатої худоби, а також він є виключним об’ємистим кормом із гарною перетравністю і високою концентрацією обмінної енергії: в 1 кг сухої маси – 11,5 МДж. Протеїн кукурудзяного зерна та крохмаль не розкладаються в рубці худоби і потрапляють до кишечника, де розщеплюються до простих сполук. Ці складові найбільше засвоюються тваринами. Відтак у корів зростає молочна продуктивність, покращується обмін речовин та збільшуються щоденні прирости у молодняку.

   

При планових показниках заготівлі силосу 1000,0 т закладено 1382,5 т силосної маси, що складає 138,3 % при урожайності 345,6 ц/га.

Із процесом заготівлі та силосування безпосередньо у виробничих умовах ознайомилися студенти спеціальності «Агрономія».

Хотілося б відмітити, що студентство має змогу не тільки здобувати теоретичні знання, а і завдяки активному функціонуванню навчально-науково-виробничого підрозділу отримувати практичний досвід у вирощуванні і переробці основних сільськогосподарських культур, кормозаготівлі та виробництві продукції тваринництва.

Інна Брюхачова,
кандидат сільськогосподарських наук,
старший викладач кафедри агрономії
Ілля Царук,
завідувач лабораторії рослинництва

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net