Агрономічні досліди: закладено посіви озимих культур

12 жовтня на дослідній ділянці, яка створена за ініціативи директора інституту Василя Лукача, для проведення викладачами кафедри агрономії спільно із студентами-агрономами наукових досліджень з вирощування нових і сучасних високотехнологічних сортів озимих культур було посіяно: озиму пшеницю вітчизняної селекції – "Центилівка" і "Світило" від ТОВ "Расава", "Валенсія" і "Богдана" Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України та сорт "Нордіка" німецької селекції; озиме тритикале сорту "Славетне" і озиме жито "Дозор", що створені на Носівській селекційно-дослідній станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН України; озиме жито "Кобза", озимий ячмінь "Паладін" і "Гладіатор" Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України. Насіннєвий матеріал був наданий Носівською селекційно-дослідою станцією в рамках укладеної угоди з інститутом про науково-дослідну співпрацю та практичне навчання.

   

Дослідні ділянки розташовані на внутрішньому дворі безпосередньо біля лабораторного корпусу. За участі декана факультету інженерії та енергетики Анатолія Кушніренка ведуться роботи з установки теплиці площею 90 кв.м. та облаштування зеленого класу 54 кв.м. Майбутні агрономи зможуть дослідити реакцію озимини пізніх посівів на динамічні зміни кліматичних умов, вивчити процес входження у зимівлю, промоніторити основні фази розвитку культур, стійкість до перезимівлі та випробувати методи захисту у період перезимівлі, відібрати моноліти та ретельно досліджувати кореневу систему і стеблову масу культур.

   

Студенти спеціальності «Агрономія» заклали досліди і здійснили посіви зернових культур під керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри агрономії. Це дасть змогу обговорювати набутий теоретичний матеріал лекційних занять безпосередньо в польових умовах, визначати актуальні питання вирощування озимини та намітити перспективи подальших досліджень.

Висловлюємо вдячність адміністрації інституту за організаційно-технічну підтримку в облаштуванні дослідних ділянок та створення науково-практичної бази для студентів-агрономів.

Юрій ЯРОШ,
старший викладач кафедри агрономії

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net