Аграріїв весна годує!

Як завжди для аграріїв весна – гаряча пора. Не став винятком і 2021 рік. Наразі на полях навчально-науково-виробничого підрозділу інституту в самому розпалі весняно-польові роботи, завершується посів соняшнику на площі 320 га. Напередодні були внесені мінеральні добрива із розрахунку 350 кг/га та здійснено передпосівну підготовку ґрунту чеським компактоматом фірми Farmet. В планах необхідно посіяти 140 га кукурудзи на зерно та 40 га кукурудзи на силос. Посів здійснюється 8-рядною американською сівалкою KINZE.

Паралельно проводяться роботи із захисту посівів. Завершено друге підживлення озимої пшениці на площі 180 га та проведено її обробіток гербіцидами проти хвороб і шкідників.

Для успішного проведення весняно-польових робіт увесь комплекс робіт здійснюється сільськогосподарською технікою інституту із залученням наших студентів, які в цей час проходять виробничу практику. Кращі з них працюють на відповідних посадах ННВП. Підрозділ повністю забезпечений насінням, мінеральними добривами, засобами захисту рослин та пально-мастильними матеріалами.

   

Навчально-науково-виробничий підрозділ є основною практичною базою для підготовки бакалаврів з агрономії та агроінженерії, де вони знайомляться з технологіями вирощування зернових, технічних і кормових культур та їх післязбиральним обробітком. Завдяки виробничим потужностям і технічній оснащеності майбутні аграрії мають змогу практично досліджувати показники pH ґрунтів і вміст в них NPK, стан зимівлі озимих, обстежувати фітосанітарний стан полів, оцінювати посівні якості насіння та вивчати технології обробітку ґрунту. Окрім того, вони в реальних умовах проводять щоденне технічне обслуговування техніки, набувають практичного досвіду підготовки машинно-тракторних агрегатів на глибину обробітку та установки сівалки на норму висіву насіння, а розкидачів мінеральних добрив на норму внесення.

За рахунок взаємодії освітньої та виробничої сфер студенти успішно поєднують теоретичне навчання з набуттям практичних навичок на робочих місцях у лабораторіях ННВП, що значно сприяє підвищенню рівня підготовки та фаховому зростанню майбутніх аграріїв.

   

 
Андрій Івановський,
заступник директора з навчально-науково-виробничих питань та інноваційно-господарської діяльності

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net