Упровадження сучасних технологій посіву озимини

Другий рік поспіль інститут здійснює на належному технологічному рівні посів озимої пшениці.

Цей рік був складним для хліборобів, не став він винятком і для нас. Застарілі трактори постійно виходили з ладу, що не давало змоги в необхідні агротехнічні строки проводити відповідні технологічні операції, зокрема підготовку ґрунту під посів.

Але за рахунок багатолітньої співпраці з приватним сільськогосподарським підприємством «Пісківське» та його чудовим керівником Валерієм Петровичем Колошою, наші недоліки перетворилися у чергові позитивні результати. Поєднання молоднечого запалу, а на всіх агрегатах працюють та отримувати гарні практичні навики чудові майбутні фахівці, студенти НАТІ та сучасної техніки (посівний комплекс у складі трактора John Deere 8400 та шести метрова сівалка Pöttinger (Пьотінгер), власна техніка для розкидання мінеральних добрив MDS 19.1 (Kuhn), навантажувач Levsak (Kuhn) та придбаний у минулому році польський фронтальний навантажувач ІТ-1600) приносять свої плоди.

Спливає вересень місяць, тому за рахунок гарного менеджменту було прийнято рішення, не без допомоги Валерія Колоши, який подарував інституту сівалку з електронним контролем висівом насіння "Клен", що на першому полі працює посівний комплекс разом зі студентами, а на четвертому полі площею 40 га посів здійснюється студентами нашого навчального закладу.

Сьогодні за рахунок співпраці науковців Національного університету біоресурсів і природокористування України з сільськогосподарським підприємством ТОВ «Агрофірма «Колос», яке очолює доцент кафедри землеробства НУБіП України, кандидат сільськогосподарських наук Центило Леонід Васильович, інститутом було посіяно сорти озимої пшениці Центилівка (еліта) на 10 га та "Лист 25" (еліта) на 10 га. Крім того, Валерій Петрович Колоша надав високопродуктивний сорт озимої пшениці "Колонія" для площі 60 га та сорт озимої пшениці "Краєвид" для 40 га, які будуть посіяні на полі №1, а на 40 га четвертого поля ведеться посів власного насіння першої репродукції "Лист 25" як минулорічної еліти.

Але дощ завадив завершити посів озимої пшениці вчасно. Тож маємо сподівання, що погода сприятиме завершенню посівної кампанії найближчим часом.

Дмитро Пунтус,
в.о. заступника директора з навчально-виробничої роботи

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net