Відродження села, його духовності і культури

9 червня делегація інституту на чолі з директором Василем Лукачем взяла участь у V Всеукраїнському фестивалі "Відродження села, його духовності і культури", що пройшов в с. Піски Бахмацького району.

Його ініціатор, засновник і організатор – голова ПСП "Пісківське", депутат обласної ради Валерій Колоша. Аграрій не просто створив успішне сучасне господарство, яке вирощує та переробляє продукцію рослинництва і тваринництва, а й дбає, щоб у людей в селі були робота, можливість розвитку та творчої реалізації. У Пісках є власна школа мистецтв, діє кінноспортивний клуб "Козацький дух" – тут діти мають можливість навіть опановувати майстерність жокеїв. За підтримки мецената розвивається гурт "Смоляни".

>

На фестивалі гості мали змогу зануритись у давнину українського села, спробувати себе в різних ролях – тут проходили майстер-класи з гончарства, ковальського ремесла, коління дров, орання плугом, скошування трави, обмолочування пшениці ціпом і навіть із їзди верхи. Також усі охочі могли побачити кінно-трюкове та козацьке шоу, взяти участь у святі сала і толоці. Свої таланти дарували: народна артистка України Алла Кудлай, відомий композитор Ніколо Петраш, поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда, колектив "BIG BOSS", духовий оркестр МНС України і, звісно, місцеві фольклорні та хореографічні колективи.

Працюючи в тісній співпраці з інститутом Валерій Петрович не міг не запросити нас представити інститут на цьому святі та провести профорієнтаційну роботу серед сільської молоді. Експозиція інституту викликала жвавий інтерес серед молоді та гостей фестивалю.

Дякуємо організаторам фестивалю та Валерію Петровичу Колоші за співпрацю та підтримку!

 
Ірина Демчук,
в.о. заступника директора з навчально-виховної роботи

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net