РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасна соціально-економічна система: парадигма, завдання і тенденції»
27 квітня 2018 р.
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна соціально-економічна система: парадигма, завдання і тенденції», яка відбулася на базі ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», за сприянням Національного університету біоресурсів і природокористування України; ЗО «Білоруська державна сільськогосподарська академія», Республіка Білорусь; ЗО «Поліський державний університет», Республіка Білорусь; Варшавського університету наук про життя, Польща; Словацького аграрного університету, Словацька Республіка; Мендель університету, Чеська Республіка; Індустріально-економічного коледжу імені академіка Г.Г. Сейткасимова, Республіка Казахстан.
ВІДЗНАЧАЮТЬ:
- Високу науково-практичну спрямованість роботи конференції, яка зосередила свою увагу на фінансовому механізмі функціонування держави, розвитку підприємств, галузей та регіонів та соціальній політиці держави.
- Широку палітру проблем сільських територій, які потерпають від депопуляції, безробіття, бідності, маргіналізації соціуму. Серед досить ефективних механізмів стимулювання розвитку сільських територій фахівці називають розвиток коопераційного руху.
- Високий рівень диференціації сільськогосподарських підприємств як за обсягами використовуваної землі та виробництва продукції, так і за їх роллю у системі соціально-економічних відносин на селі.
- Зростання кількості страхових випадків, в тому числі і підприємницьких. Однак це не пов'язано з розширенням даного сегмента ринку страхових послуг.
- Високі показники еміграції серед найбільш досвідчених груп робочої сили, у зв’язку з тим, що роботодавці змушені замінити існуючий висококваліфікований персонал який вимагає достойної заробітної плати за свою роботу віддаючи перевагу низькооплачуваним некваліфікованим працівникам.
Обговоривши актуальні питання учасники конференції «Сучасна соціально-економічна система: парадигма, завдання і тенденції» звертаються до представників влади і науково-педагогічних працівників навчальних закладів та
РЕКОМЕНДУЮТЬ:
- Доцільність створення окремого Національного фонду соціального інвестування, що узгоджував би існуючі в Україні інвестиційні процеси, поширював резерви здійснення соціального інвестування в Україні, забезпечував їх більшу ефективність, а також рівні можливості доступності до соціальних інвестиційних ресурсів усіх об’єктів, яким необхідні вкладення
- Необхідність забезпечення системи гарантування вкладів для підтримки фінансової стабільності і протидії зовнішнім шокам. Дана система дозволяє забезпечити соціальний захист вкладників від ризиків, які вони не здатні оцінити і врахувати в своїх економічних рішеннях; сприяє утворенню і мобілізації заощаджень, що має велике значення для формування достатньої загальнонаціональної норми накопичення
- Впровадження інноваційних підходів в управлінні регіональним розвитком вимагає зміни розуміння сутності і процесу управління регіоном у сучасному суспільстві. Воно може бути ефективним лише при дотриманні принципів системності та комплексності при розробці відповідних заходів і здійсненні управлінського впливу.
- Упровадження державної політики, спрямованої на економічне піднесення відповідно до новітніх глобальних тенденцій сталого розвитку, а саме – до моделі «зеленої економіки».
- Систему критеріїв державної підтримки груп мігрантів: прагнення до самореалізації на новому місці проживання; перевага в мотиваційній системі мігранта мотивів до проживання в території, що є актуальною для держави в соціально-економічному й геополітичному плані.
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів і студентів «Сучасна соціально-економічна система:парадигма, завдання і тенденції» сподіваються на активну участь державних структур і громадських організацій у вирішенні актуальних проблем для реалізації стратегії сучасної соціально-економічної системи.