Від самого початку цієї війни Україна була у центрі збройного протистояння в Європі. Для українців війна розпочалась ще в березні 1938 р. збройною сутичкою бійців Карпатської України з дружніми Німеччині угорськими військами, і закінчилась капітуляцією Японії.
Внесок України у перемогу ліг на плечі народу тягарем неймовірно важких втрат, які він зазнав на фронтах війни: з понад 7 млн. мобілізованих з України близько 3,5 млн. наших земляків полягли в боях, померли від ран або пропали безвісти в лавах Червоної армії. Кожен другий з тих, хто лишився живим, став на все життя інвалідом. Українці воювали проти Німеччини і в складі інших армій та військових частин. Сотні тисяч українців віддали своє життя у боях за визволення Румунії, Польщі, Болгарії, Чехословаччини, Угорщини, Югославії, Австрії. Загалом у другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Війна змінила етнічне обличчя українського суспільства та істотно підірвала генофонд.
Наш навчальний заклад також вносив свою частку у спільну боротьбу з ворогом: студенти укладали в ящики снаряди для відправки на фронт, чергували на дахах для попередження пожеж від авіа нальотів; співробітники воювали в лавах Червоної армії – їх подвиг слугує прикладом мужності для наступних поколінь.
Можна по-різному ставитися до тієї війни, по-різному її називати, проте не можна забути подвиг і трагедію нашого народу – його боротьбу, та втрати. Історія вчить, щоб ми не повторювали колишніх помилок, хоча не всі засвоїли її уроки. Сьогодні знову на нашу землю прийшла війна. З колишнім союзником у якості ворога. Знову доводиться брати до рук зброю і ставати в бій. Тепер герої нашого покоління слугуватимуть прикладом мужності для поколінь наступних. І знову серед студентів та викладачів інституту є ті, хто пішов на фронт, ті, хто отримав за свій подвиг нагороди і ті, хто з бою не повернувся.
Проводячи історичні паралелі, перш за все потрібно пам’ятати і поважати тих, хто у найважчий час захищає мирне небо у нас над головою.
Бібліотека Ніжинського агротехнічного інституту представляє виставку, присвячену подіям Другої світової війни. Запрошуємо всіх бажаючих її переглянути.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net