«Вімал»: інновації поруч

11 квітня учасники студентського наукового гуртка «Сучасний економіст» кафедри аграрної економіки відвідали приватне багатопрофільне підприємство «Вімал» в Чернігові. Зустріч була унікальною оскільки зі студентами спілкувався особисто директор підприємства Сергій Самоненко, то ж діалог видався по-особливому жвавим і насиченим.

Розпочав Сергій Васильович презентацію з історії підприємства, що бере свій початок з 1992 року. Цікаво, що назва є абревіатурою братів-засновників Віктора, Анатолія і Миколи Лазарів. Нині «Вімал» – це крохмальний завод, будівельна компанія і понад 2000 гектар сільськогосподарських угідь. Основна ж частина інформації стосувалася крохмального заводу.

Крім того, що найголовніше, розвиток компанії розглядався крізь призму розвитку крохмальної галузі України, міжнародних зав’язків та глобальних тенденцій.Так, ключовими і переворотними моментами став вступ України до СОТ, відміна дотацій виробникам ЄС та підписання асоціації з ЄС. Сергій Васильович розповів «свою історію успіху» – тривалий шлях боротьби і відстоювання інтересів, протистояння з контрабандистами, імпортом за демпінговими цінами, та як із заводу XIX століття перетворитися на інноваційний бізнес.

На даний момент «Вімал» вже побудував нове супер сучасне приміщення заводу, що планується ввести в експлуатацію вже восени цього року. І звичайно, це дозволить компанії вийти на абсолютно новий рівень. «Вімал» – авторизований постачальник компанії Nestle.Його продукція відповідає всім міжнародним стандартам, доказом чого є успішний експорт в більш ніж 25 країн світу, включаючи країни Європейського Союзу, а також наявність сертифікатів ISO та HACCP. Особливості ведення бізнесу з іноземцями, враховуючи їх традиції і ментальність, теж неймовірно зацікавили юних економістів.

Серед ключових пріоритетів виробництва: економічність, безпека і якість. При чому контроль за цим лежить в першу чергу на самому підприємстві. Відходи заводу слугують органічними добривами для їх же полів. Проте на даний момент «Вімал» має певні труднощі з поставкою сировини.

Далі Сергій Васильович провів екскурсію виробничими цехами, щоб студенти на власні очі побачили всі стадії виробництва.

І заключною фразою сьогоднішніх господарів стала приємна резолюція: «Україна в цілому як економічний проект відбулася, майбутнє – за вами!»

То ж підвищення рівня практичної підготовки наших економістів триває.

Македон Галина, старший викладач

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net