Навчально практичний семінар для фермерів

8 грудня на базі інституту відбувся навчально-практичний семінар «Науково-методичні та технологічні підходи вирощування зернових а технічних культур». Співорганізаторами семінару стали Департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації та компанія «АгроАналіз-Експерт».

Учасниками семінару стали керівники та агрономи прогресивних фермерських і сільськогосподарських підприємств не лише району, а і області, зокрема СФГ «Колос», ФН «Липоврізьке», дослідна станція «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук України, а також фітосанітарна служба в Чернігівській області та управління агропромислового розвитку Ніжинського району.

Розпочав роботу семінару, привітавши учасників, директор інституту Василь Лукач. Він в черговий раз наголосив, що інститут створює умови для підготовки спеціаліста готового до сучасних умов праці, прагне до інтеграції освіти, науки і виробництва, тому неодноразово ініціює подібні заходи та докладає всіх зусиль для ліцензування такої потрібної в регіоні спеціальності «Агрономія». Далі до всіх присутніх звернувся начальник відділу землеробства, інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці Департаменту АПР Чернігівської ОДА Олександр Щербатий.

Далі слово мали гості – спеціалісти компанії «АгроАналіз-Експерт»: Ірина Лєконцева, Олександр Горобець, Сергій Науменко та директор ТОВ «Новоферт», Вадим Горобець, які тісно співпрацюють за сферою своєї діяльності.

Так, «Агроаналіз-Експерт» проводить детальний аналіз і моніторинг якості ґрунтів, води, тканинної структури росли, що дозволяє вже фахівцям «Новоферт» створити для замовника унікальну формулу добрив, яка задовольнятиме всі потреби конкретної рослини, території і умов.

Важливо, що ТОВ «Новоферт» цього року отримує підтвердження міжнародної стандартизації ISO 22000 та HACCP, що ще більш підтверджує якість їхньої продукції. Потужності компанії дозволяють вробляти до 5 тон добрив за годину, хоча вони працюють і з дрібними замовленнями. починаючи від 25 кг.

Доповідачі наголошували, що застосування стандартних добрив і стандартних доз абсолютно некоректно, по-перше погіршує якість і врожаю і продукції, по-друге здорожчує її собівартість. Тому якісний моніторинг, в тому числі власними силами, кількості опадів, зволоженості, якості ґрунту є невід’ємною умовою господарювання. Те саме стосується і застосування засобів захисту рослин. І фахівці наголосили, що в деяких випадках просто неможливо відмовитися від хімічних засобів на користь біологічних, оскільки потрібні радикальні заходи, хоча не потрібно забувати і про профілактику.

Індивідуальний підхід, можливість співпраці з фермерами в будь якому регіону держави та якісний продукт на виході викликали неабияку зацікавленість в присутніх виробничників та дозволили намітити перші кроки співпраці по ключових питаннях, а для інституту – можливість підписати договір про науково-виробничу співпрацю.

Галина Македон, старший викладач

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net