РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Міжнародної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів і студентів
«Роль інститутів освіти та науки у формуванні інноваційної культури суспільства»
28-29 березня 2013 р.
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів і студентів «Роль інститутів освіти та науки у формуванні інноваційної культури суспільства», яка відбулася на базі ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», за сприяння Національного університету біоресурсів і природокористування України; ФДБОЗ ВПС «Волгоградський державний аграрний університет»; ФДБОЗ ВПС «Великолуцька державна сільськогосподарська академія» ЗО «Білоруська державна сільськогосподарська академія»; Коледжу економіки та фінансів, м. Астана, Республіки Казахстан.
ВІДЗНАЧАЮТЬ:
- Удосконалення діючих сільськогосподарських машин та розробка нових конструкцій агрегатів для машинобудування, упровадження новітніх технологій для полегшення діагностування сільськогосподарської техніки.
- Широку участь науковців ВНЗ України та близького зарубіжжя в конференції, яка мала важливе розвиваюче, технологічне, соціальне значення.
- Стан наукових досліджень інноваційної культури суспільства України характеризується несистемним та достатньо повільним упровадженням наукових досягнень, відсутністю стабільної нормативно-правової бази, яка відображає питання інноваційного розвитку.
- Роль соціально-гуманітарних та психолого-педагогічних дисциплін у формуванні громадянської свідомості майбутнього фахівця агропромислового комплексу, що характеризується значною кількістю складових, які потребують детальнішого дослідження.
Обговоривши актуальні питання, учасники конференції.
РЕКОМЕНДУЮТЬ:
- Забезпечити впровадження в агропромислове виробництво енергозберігаючі технології і альтернативну енергетику, а також ряд удосконалень у діючі сільськогосподарські машини та електросистеми для підвищення якості продукції та надійності електроспоживання.
- Розглянути можливість упровадження результатів науково-дослідних робіт у діяльність навчально-науково-виробничих підрозділів ВНЗ та передових підприємств.
- Зосередити увагу на створенні ефективної інноваційної інфраструктури, забезпечити динамічний розвиток регіональних центрів трансферу інновацій, розробки системи стимулів і мотивацій для учасників управлінського процесу, які орієнтовані на створення високотехнологічної продукції і послуг.
- Удосконалити систему підготовки та перепідготовки фахівців економічного спрямування АПВ із залученням сучасного інноваційного досвіду, визначивши місце в даній системі регіональних вищих навчальних закладів.
- Пов’язати навчальний процес зі здійсненням наукової роботи в галузі соціально-гуманітарних та психолого-педагогічних дисциплін із залученням студентів до наукових досліджень.
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів і студентів «Роль інститутів освіти та науки у формуванні інноваційної культури суспільства» сподіваються на активну участь державних структур і суспільних організацій у вирішенні актуальних проблем на шляху формування інноваційної культури суспільства.