«КРАСА ВРЯТУЄ СВІТ»: СИМВОЛІКА КВІТІВ ТА УКРАЇНСЬКИХ КОЛЬОРІВ У ТВОРЧОМУ ПРОЄКТІ СТУДЕНТІВ

6 травня — особливий день для Ніжина, древнього й героїчного міста, чиє серце б’ється в унісон з українською історією. Цього дня ніжинці святкують День міста, вшановуючи його багатовікову спадщину, силу духу та незламний характер. І символічно, що саме 6 травня відзначають день Святого Юрія Переможця — покровителя воїнів і захисника добра, який уособлює перемогу світла над темрявою. У гербі Ніжина, де зображено Юрія Змієборця, історія, віра й національний символізм поєднуються в єдиний образ — мужній, світлий і глибоко український.

В цей знаковий день, у межах заходів підготовки до 130-річного ювілею нашого інституту, стартував творчо-пізнавальний флористичний проєкт «Краса врятує світ». Учасниками першого теоретичного блоку стали студенти першого курсу групи БАгр241 спеціальності «Агрономія».

Тетяна Шахрай, к.і.н, ст.наук.сп., керівник науково-популярної студії «Знаємо і пам’ятаємо нашу історію», ознайомила студентів з багатогранною символікою квітів, кольорів та їх поєднань у флористиці, особливо — в контексті українських традицій. Теоретична частина заходу поєднала презентацію про значення квітів, колористику у флористиці, народні традиції, а також приклади застосування цих знань у творчих композиціях.

Відбувся цікавий діалог про значення окремих квітів у нашій традиційній культурі. Наприклад, чорнобривці — символ материнської любові — викликали емоційну згадку про зворушливу українську пісню «Чорнобривців насіяла мати».

Особливу увагу приділили символіці українських кольорів — синього та жовтого, що поєднуються не лише у державному прапорі, а й у гармонійних квіткових композиціях. Студенти з інтересом обговорили композицію «Патріотичний тризуб: символ сили, єдності та надії», в якій поєднано національні мотиви, історичну символіку та художнє бачення.

Яскравим акцентом став огляд флористичної інтерпретації герба міста Ніжина до Дня міста 6 травня — із зображенням Святого Георгія, що вражає змія, — алегорії перемоги добра над злом.

Родзинкою заходу стала доповідь студента 4 курсу Костюка Руслана — представника науково-популярної студії «Знаємо і пам’ятаємо нашу історію». У ній було висвітлено символіку синього і жовтого кольорів в історичному контексті. Окрему увагу доповідач звернув на роль Ніжина в історії України. Цікаво, що саме тут було знайдено монети часів князя Володимира Великого із зображенням тризуба — беззаперечного національного символу, що став свідченням глибокого історичного коріння української державності.

Захід став вдалим і символічним початком проєкту, який надихає студентів на креативність, глибше осмислення української культури й національної символіки. Наталія Лавська, к.с.г.наук, ст. викладач кафедри агрономії, коротко ознайомила присутніх із подальшими етапами реалізації ідей. Попереду — другий етап проєкту, що передбачає створення оригінальних квіткових композицій, покликаних втілити красу, ідеї єдності, любові до рідного краю та віру в гідне майбутнє України. Бажаємо учасникам натхнення, творчої наснаги й успіхів у втіленні цього символічного і надзвичайно важливого задуму.

Тетяна Шахрай, завідуюча лабораторією національно-
патріотичного виховання і міжнародних зв’язків

Наталія Лавська, старший викладач кафедри агрономії

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/natinubip.ukr

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net