В рамках тижня спеціальності «Облік і оподаткування» та з нагоди відзначення 130-річчя ВП НУБІП України «Ніжинський агротехнічний інститут» 9 квітня 2025 року разом зі студентами відвідали Виставку-експозицію «Гривня. Більше ніж гроші», яку презентували Національний банк України у Національному центрі «Український Дім».
Знайомство студентів з Виставкою-експозицією «Гривня. Більше ніж гроші» розпочалося з інсталяції, що одразу занурює у глибокі роздуми та унаочнює основну ідею проєкту. Виставка проводить крізь віки історії, культури та мистецтва, презентуючи багатовимірну сутність української валюти. Як і державні символи – український герб, прапор і гімн – національна валюта є невід’ємною складовою державного суверенітету, носієм історичної пам’яті та ідентичності. Гривня символізує нерозривний зв’язок між минулим, сучасним і майбутнім нашої держави.
Екскурсовод ознайомила студентів з історією монетної справи, подала інформацію щодо еволюції грошових відносин у глобальному та національному масштабах. Розповіла, що колекція відображає грошовий обіг на теренах України з найдавніших часів до сьогодення та представила експозицію виставки за хронологічним принципом, зокрема, починаючи від примітивних товарів, які виконували функції грошей, і закінчуючи національною грошовою одиницею сучасної України – гривнею.
Кожен окремий експонат виставки – цікавий і самобутній. Особливу увагу студентів привернули представлені цінні історичні артефакти, архівні матеріали та рідкісні експонати виставки. Серед них – Конституція України, срібник та античні монети. Також студенти ознайомилися з архівними матеріали, рідкісними документами, проєктними розробками та творами сучасних художників, які створені як рефлексія на історичні події, трансформації символів і переосмислення образу гривні у сьогоденні.
Виставка-експозиція "Гривня. Більше ніж гроші" — це не просто експозиція монет і банкнот, а глибоке дослідження української державності крізь призму національної валюти. Вона показує еволюцію гривні: від перших згадок у Київській Русі до сучасних художньо оформлених банкнот незалежної України. Символіка гривні є невід’ємною частиною української культури, історії та суверенітету.
Такі ініціативи сприяють підвищенню фінансової грамотності молоді, розширенню їхніх знань про роль грошей у світовій економіці та формуванню практичних навичок у сфері обліку.
Наталія ЦАРУК, в.о завідувача
кафедри обліку і оподаткування
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net