2 квітня з нагоди відзначення 130-річчя ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" у рамках тижня спеціальностей 208 «Агроінженерія», 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» кафедра агроінженерії та транспортних технологій провела круглий стіл «Шляхи підвищення рентабельності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції з використанням альтернативних джерел».
У круглому столі прийняли участь представники приватного акціонерного товариства "Ніжинський жиркомбінат", ТОВ "ГРАНД ЦЕНТР ГРУП", кондитерського виробництва торгової марки "Марсе", науково-виробничого комплексу «Прогрес» та науково педагогічні працівники і студенти факультету інженерії та енергетики.
Засідання круглого столу відкрив в.о. декана факультету інженерії та енергетики Василюк Володимир Іванович, він наголосив на актуальності даної теми, гострої необхідності переробки зібраного врожаю сільськогосподарських культур.
Під час круглого столу обговорювались питання формування біоенергетичного потенціалу енергетичних культур та відходів від переробки сільськогосподарської продукції. Розглянули складові біоенергетичного потенціалу відходів сільськогосподарського виробництва та переробки сільськогосподарської продукції. Була проведена дискусія про методичні підходи до розкриття економічної ефективності використання агробіомаси на виробництво біопалива. Розглядались питання технології вирощування міскантусу, виробництва паливних пелет та економічна доцільність цих заходів.
Куранда Ірина Володимирівна менеджер з якості приватного акціонерного товариства «Ніжинський жиркомбінат», розповіла що дане товариство засноване в 1896 році, є мультикультурним олійно-екстракційним заводом, розташованим у місті Ніжині. Підприємство спеціалізується на переробці насіння соняшнику, ріпаку та сої, виробляючи нерафіновану олію, гранульований шрот, паливні пелети з лушпиння соняшника та фосфатидний концентрат .
У 2020-2021 роках на комбінаті проведено глибоку модернізацію, що включала введення в експлуатацію нових виробничих потужностей та автоматизацію процесів. Завдяки цьому підприємство здатне переробляти до 330 000 тонн соняшнику на рік, виробляючи 140 000 тонн олії, 120 000 тонн кормового шроту та 20 000 тонн паливних пелет.
Більша частина продукції експортується до країн Європи, Азії та Африки, що свідчить про високу якість та конкурентоспроможність виробів на міжнародному ринку.
Ірина Володимирівна відмітила, що лушпиння соняшникове гранульоване (паливні пелети) відносяться до поновлюваних джерел енергії і класифікуються як енергоресурс рослинних відходів сільського господарства. Лушпиння соняшникове призначене для використання як паливо в опалювальних системах пасажирських вагонів, в домашніх печах, камінах, заводських котельнях, ТЕЦ та інших енергоустановках. Вона ознайомила присутніх із технологічним процесом виробництва пелет на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат».
Галата Юлія Анатоліївна інспектор з кадрів ПрАТ "Ніжинський жиркомбінат", у своєму виступі відмітила, що на заводі в даний час працює багато випускників НАТІ. Запросила студентів факультету на екскурсію на завод і на проходження виробничих практик, для ознайомлення з технологічними процесами, обладнанням, умовами роботи працівників з метою можливого працевлаштування на заводі.
К.т.н. доцент Микола Ікальчик у доповіді на тему: «Дослідження технологічного процесу вирощування міскантусу» надав інформацію, що собою являє дана культура, ознайомив студентів із технологічним процесом її вирощування, були продемонстровані машинно-тракторні агрегати для підготовки грунту, садіння ризом міскантусу саджалками різних типів, агрегатів для міжрядного обробітку, прикореневого підживлення, збирання міскантусу прямим комбайнуванням та роздільним способом. Були наведені техніко-економічні показники вирощування міскантусу.
Директор ТОВ "ГРАНД ЦЕНТР ГРУП" Мельник Володимир Вікторович розповів, про підприємство Ніжинський механічний завод, яке складається з двох підрозділів: "Ніжинський механічний завод" (НМЗ) та "Ніжин механізація".
НМЗ займається ливарними роботами. Виливають клини та гальмівні колодки до залізничного транспорту. Виливають вироби із чавуна, бронзи, алюмінію, заліза. Крім цього, НМЗ виконує окремі замовлення на різного виду обладнання, в т.ч. і сільськогосподарського призначення.
"Ніжин механізація" виготовляє:
Замовниками є країни Східної Європи, Скандинавії, Азербайджан, Нова Зеландія.
Володимир Вікторович запросив наших випускників на роботу і оголосив наявні вакансії: Технолог, енергетик, конструктор, оператор по управлінню обладнання з лазерною порізкою металу.
Звернув увагу на те, що вони приймають на роботу працівників без досвіду, проводять навчання на робочих місцях. Заробітна плата висока та своєчасна.
Парасюк Наталія Володимирівна інженер-технолог кондитерського виробництва, торгової марки "Марсе", розповіла, що підприємство виготовляє борошняні кондитерські вироби широкого асортименту - печиво, круасани, кекси, булочні вироби, листкові вироби, тістечка. Продукція виготовляється на спеціалізованому обладнанні, яке обслуговують працівники виробничих бригад.
Необхідні виробничі навички працівники набувають у процесі роботи. Проводиться навчання на робочому місці.
Технічний стан технологічного обладнання підтримує інженерно-механічна група. Щороку кількість обладнання зростає, тому вони запрошують випускників на роботу на посади слюсарів, механіків, електриків, з подальшим кар’єрним ростом, в залежності вмінь і навиків. Заробітна плата висока та без затримок.
Кривицька Олена Володимирівна - менеджер з персоналу науково-виробничого комплексу «Прогрес» розповіла, що підприємство спеціалізується на розробці та виробництві складних оптичних, оптико-електронних і оптико-механічних приладів, гіроскопічних пристроїв, медичної техніки, теплових насосів, теплообмінних пристроїв та інших товарів.
Відмітила, що заводу потрібні налагоджувальник автоматів та напівавтоматів, токар, шліфувальник, фрезерувальник, різьбошліфувальник, слюсар з механоскладальних робіт, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, інженер-конструктор, енергетик, отже вона запросила випускників нашого факультету на роботу.
У творчій дискусії активну участь приймали студенти, задавали питання, робили пропозиції щодо технологічних процесів використання альтернативних джерел та економічної доцільності їх використання.
Микола ІКАЛЬЧИК, в.о. завідувача кафедри агроінженерії та транспортних технологій
Микола Висовень, член Студентської ради інституту
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net