Підбиваємо підсумки 2024 року, намічено плани на перспективу!

Традиційно, у дружній університетській родині відбуваються грудневі звіти колективів. У ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" звітна конференція трудового колективу відбулася 19 грудня, на якій директор інституту, к.п.н., професор Василь Лукач підбив підсумки діяльності інституту та намітив плани роботи колективу на 2025 рік. Від керівництва університету в дистанційному форматі були присутні: проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації, д.п.н., професор, Олена Глазунова та декан факультету конструювання та дизайну, к.т.н., доцент Зіновій Ружило. В роботі конференції взяли участь начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання ВП НУБіП України Наталія Овдій, голова Ніжинської РВА Григорій Ковтун та голова ради роботодавців інституту, д.е.н., професор Микола Бутко.

У своїй доповіді Василь Лукач висвітлив здобутки навчального закладу не тільки за 2024 рік, а й основні досягнення за увесь час свого керівництва, розвиток від однопрофільного технікуму механізації до сучасного закладу освіти з широким спектром галузей знань, сучасним аграрним виробництвом, потужною матеріально-технічною базою, розвинутою соціальною інфраструктурою, потужним кадровим потенціалом.

Освітній процес спрямовано на поглиблену практичну підготовку фахівців, постійну співпрацю з роботодавцями. Науково-дослідна робота в умовах воєнного стану не зупиняється і носить прикладний характер досліджень. На базі інституту проведено дві міжнародні та дві всеукраїнські конференції.

Зміцнення бази навчально-науково-виробничого підрозділу інституту та його виробнича діяльність дають змогу студентам проходити практичну підготовку саме в інституті, нерозривно поєднуючи теоретичне навчання та здобуття фахових компетентностей.

Виробничі показники діяльності у цьому році дозволяють успішно завершити фінансовий рік, а також дозволяють проводити подальшу модернізацію і оновлення навчально-лабораторної бази: придбати оргтехніку та комп'ютери, інтерактивні панелі та лабораторне обладнання на суму майже 800 тис грн.

У 2024 р. було модернізовано харчоблок і їдальня інституту вийшла на новий технологічний рівень. Продовжується ремонт гуртожитку № 2. З нагоди 130-річчя інституту на ННВП закладено сад із яблук, груш, абрикос, персиків, слив.

У виховній роботі напрям взято на національно-патріотичне виховання: створення Світлиці Української Державності завершує формування Музейного блоку інституту. Адже ми знаходимося у прикордонному регіоні, а тому інститут як заклад вищої освіти повинен стати осередком формування суспільно-політичної думки і громадянської позиції.

У обговоренні взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук, яка закцентували увагу на забезпеченні якості освітнього процесу, проходженні акредитаційних експертиз, дотримання академічної доброчесності, започаткуванні сендвіч-курсів та практико-орієнтованого навчання.

Начальник планово-фінансового відділу Ольга Панченко зупинилася на показниках навчально-виробничої діяльності інституту, зокрема, в рослинництві при плані 14,4 млн грн, фактично маємо 26,3 млн грн і при цьому для реалізації на складах знаходиться 500 т кукурудзи. Закцентувала на необхідності збільшення показника наукової діяльності кафедр.

Завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Роман Калініченко закцентував на зміцненні лабораторної бази кафедри: лабораторія теоретичних основ електротехніки та лабораторія комп'ютерного моделювання електротехнічних систем поповнилися 15 новими комп'ютерами. Інститут впевнено рухається по шляху підвищення енергетичної безпеки закладу: встановлено дві сонячні електростанції, студенти мають змогу безпосередньо пройти практику по встановленню, налаштуванню і підключенню до мережі сонячних електростанцій.

Ілля Царук, завідувач лабораторії рослинництва, підкреслив, що створення сучасної інтегрованої лабораторії насінництва та лабораторії пророщення насіння підсилять практичну складову підготовки агрономів.

Голова ради роботодавців інституту, д.е.н., професор Микола Бутко зазначив, що Рада роботодавців позитивно оцінює діяльність керівництва інституту і особисто його директора Василя Лукача. Всі напрями діяльності, які Рада роботодавців визначила пріоритетними, за звітний період характеризуються також позитивно.

Декан факультету конструювання та дизайну, к.т.н., доцент Зіновій Ружило підкреслив, що директор інституту та колектив приділяють належну увагу якості освітнього процесу, науковій співпраці, розвитку кадрового потенціалу, утриманню студентського контингенту. Адже стратегія розвитку повністю відповідає курсу університету і Ніжинський агротехнічний інститут займає гідну позицію у структурі НУБіП України.

Проректор НУБіП України з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації, д.п.н., професор Олена Глазунова підкреслила необхідність дотримання принципів практико-орієнтованого навчання, індивідуальної освітньої траєкторії студентів. Приємно, що інститут упевнено тримає провідні позиції серед закладів вищої освіти Чернігівщини, утримує студентський контингент та має значний обсяг власноруч зароблених коштів: на 1 грн державного фінансування інститут заробляє 3,07 грн спеціального фонду.

У результаті наданих пропозицій конференція трудового колективу вважає роботу за 2024 рік задовільною, а звіт схвалила.

Делегатами для участі в конференції трудового колективу НУБіП України обрано директора Василя Лукача та завідувача лабораторії рослинництва, члена профкому, Іллю Царука.

Робоча група у складі: Анатолія ІВАНЬКА,
Романа КАЛІНІЧЕНКА, Тетяни КРЕСАН, Наталії ЦАРУК

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/natinubip.ukr

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net