ІСТОРІЯ З 3D: ВІД АРТЕФАКТІВ ДО ДЕРЖАВНОСТІ, ПРАВ ЛЮДЕЙ ТА МИРУ

День прав людини (англ. Human Rights Day) — міжнародне свято, яке відзначається щорічно 10 грудня на честь річниці ухвалення Загальної декларації прав людини Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році. Цей день є символом глобального прагнення до забезпечення гідності, свободи та рівності для кожної людини.

9 грудня 2022 року, на підтримку рішення Генеральної Асамблеї ООН, Президент України підписав Указ про щорічне відзначення Дня прав людини в Україні — «з метою утвердження і забезпечення прав і свобод людини, що є головним обов'язком держави, посилення консолідації українського суспільства».

Саме у цей день, коли весь світ відзначає тріумф ідеї рівності та свободи, ми звернулися до коріння української державності, щоб віддати шану тим, хто закладав фундамент наших сучасних прав. У Світлиці Української Державності, створеній при лабораторії національно-патріотичного виховання та міжнародних зв’язків, у рамках науково-популярної студії "Знаємо і пам’ятаємо нашу історію" студенти груп БТ241, БМ242ск, БМ231, БАгр241 на міжпредметному засіданні гуртка «Еврика» долучилися до дискусії, аналізуючи внесок видатних постатей, імена яких назавжди вписані в історію боротьби за гідність і свободу: Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Король Данило І, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Павло Скоропадський, Михайло Грушевський, Олександр Кониський, Левко Лук’яненко та інших у формування прав людини та національної незалежності України. Завдяки сучасним технологіям, за технічної підтримки асистента кафедри Вячеслава ХРОПОСТА, учасники мали можливість зануритися в історію, відтворюючи 3D-модель «Логотипу прав людини», що став не лише символом права на свободу, але й об’єднання та миру серед народів.

Захід у Світлиці Української Державності став нагадуванням про те, що боротьба за права людини – це не лише історичний феномен, а й актуальне завдання для кожного з нас. Ми маємо пам'ятати про досвід наших предків і використовувати його для побудови справедливого і демократичного суспільства.

Тетяна Кресан, в.о. завідуючої кафедри природничо-математичних
та загальноінженерних дисциплін, керівник гуртка "Евріка"

Тетяна Шахрай, завідуюча лабораторією національно-
патріотичного виховання та міжнародних зв’язків,
керівник студії "Знаємо і пам’ятаємо нашу історію"

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net