Що посієш – те й пожнеш! Посівну кампанію успішно завершено.

Весняно-польові роботи велися надзвичайно інтенсивно й у максимально стислі строки. Цьому передувала належна організаційно-підготовча і злагоджена робота усіх підрозділів інституту. У двотижневий термін посіяно із внесенням мінеральних добрив 670 га, а з урахуванням ранніх зернових посівні площі склали 714 га; 4,24 га відведено під ягідні та овочеві культури.

Ще декілька тижнів тому придбання добрив, насіння і засобів захисту рослин було під питанням. Але чітко спланована й організована робота фахівців планово-фінансового відділу, відділу публічних закупівель у поєднанні з менеджментом керівництва інституту дали свої результати. Придбано 55 т карбаміду, 40 т комплексного добрива (5:15:15), 25 т сульфату амонію та засоби захисту рослин.

Враховуючи труднощі у проведенні тендерних закупівель було змінено черговість посіву просапних культур. Спочатку було посіяно 100 га кукурудзи на зерно, далі – 300 га соняшнику. Одночасно (практично за 4 дні) завершено сівбу сої посівним комплексом PÖTTINGER на площі 240 га.

Складні погодні умови восени призвели до зміни структури посівних площ: стратегічно важливу культуру озиму пшеницю ми були вимушені замінити на рентабельну культуру - сою.

Ярий клин склав практично всі 718,24 га. Але модернізація й оновлення машинно-тракторного парку принесли свої плоди. Придбаний у минулому році 4-х корпусний плуг Lemken Opal 110 у парі з трактором JOHN DEERE 6110B та 5-ти корпусний плуг KUHN Multi-Master 123 з трактором ХТЗ 17021 дали змогу навесні одночасно працювати двом орним агрегатам; внесення мінеральних добрив проводилося розкидачем фірми KUHN, компактомат фірми Farmet К 600 PS забезпечив своєчасну і якісну підготовку ґрунту. Посів здійснювався сівалкою KINZE 3000.

Завдяки налагодженій співпраці з ТОВ «Агрофірма «Колос», директором якої є доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН України, Леонід Центило, голова Ради роботодавців НУБіП України, вчергове забезпечив наш навчальний заклад насінням гібридів кукурудзи вітчизняної селекції Ріст СВ, Ігорів 290 СВ; соняшнику РЖТ Марлен та вермибіогуматами з мікроелементами бору, молібдену і цинку.

Тісна співпраця з базовими господарствами та ефективна взаємодія з партнерами приносить очевидні результати. Одним із таких підприємств є СТОВ «Інтер», директор - наш випускник Микола Бондар. З його ініціативи та за підтримки заступника директора з виробництва Владислава Тютюнника і фінансового директора Олександра Веретенника на засадах благодійництва отримано 26 т сої та для дослідницьких робіт 27 кг кіноа.

Голова наглядової ради СТОВ «Інтер» Валерій Куліч, голова Чернігівської ОДА (2015-2018 рр.), входить до ради роботодавців нашого навчального закладу.

Подібна співпраця є яскравим прикладом плідної роботи ради роботодавців інституту, яку очолює доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та державної служби Національного університету «Чернігівська політехніка» Микола Бутко, голова Чернігівської ОДА (1999-2002 рр.).

Теорія підкріплюється практикою. Інститутом переглянуто підходи до поглибленої практичної підготовки студентів: скориговано освітні програми, проводяться виїзні заняття в умовах виробництва та навчальні практики по всіх спеціальностях.

У цьогорічній структурі посівних площ віднайшлося місце і для науково-дослідного поля на 15 га. На восьмому полі на площі 4 га відпрацьовуватиметься технологія органічного землеробства високорентабельної культури – кіноа. 3 га відведено для проведення дослідів з трьома гібридами кукурудзи на зерно і одним гібридом кукурудзи на силос. На четвертому полі закладено дослідні ділянки 4 гібридів соняшнику на площі 8 га.

Це дасть змогу майбутнім агрономам і агроінженерам, менеджерам та обліковцям не тільки на практиці закріпити набуті теоретичні знання, а й ознайомитися з основами проведення науково-дослідних робіт.

Висловлюємо щиру вдячність завідувачам лабораторіями Дмитру Пунтусу та Іллі Царуку, викладачу кафедри агрономії Анатолію Риженку, майстрам виробничого навчання, студентам і співробітникам за самовіддану і невтомну працю. Адже саме ваш професійний підхід до справи забезпечив своєчасне і якісне проведення весняно-посівної кампанії.

Василь Лукач, директор інституту
Андрій Івановський, заступник директора з навчально-науково-
виробничих питань та інноваційно-господарської діяльності

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net