14 березня – День українського добровольця

Дане державне свято започаткували, щоб нагадати українцям про те, що, об’єднаний спільною справою народ, не можна ані подолати, ані сплюндрувати, ані знищити. Добровольці - це ті, хто стали на захист незалежності України за покликом серця, і ті, хто гідно боронить Україну разом з усіма бійцями сил оборони та безпеки.

Питання територіальної цілісності й незалежності України особливо гостро постало на початку 2014 року, коли почалася окупація Криму військами Російської Федерації. Саме в ці березневі дні перші бійці-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького. За даними Українського інституту національної пам'яті, у боях 2014–2015 років російсько-української війни на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. З того часу десятки тисяч українців поповнили ряди добробатів, щоб відстоювати національні інтереси.

Повномаштабне військове вторгнення військ Російської Федерації у 2022 році на територію України змусило кращих українських синів і дочок знову стати на захист своєї Вітчизни. Поняття «доброволець» стало набагато ширше, ніж списки особового складу добровольчих батальйонів. Це ті особистості, які з першого дня війни і донині залишили в минулому комфортне мирне життя і пішли боронити Батьківщину. Їх сотні тисяч - це і капелани, і волонтери, і ті, хто штурмував військові комісаріати з вимогою взяти їх до лав Збройних Сил України та зрештою добився свого.

Такий народний подвиг дав свій результат. Численніший і значно озброєніший ворог змушений був втікати із багатьох окупованих територій. Наразі немає жодних сумнівів у тому, що Україна звільнить захоплені Росією території, адже у боротьбу включився увесь український народ і цивілізована світова спільнота. Слава українським добровольцям! Героям слава!

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net