Сьогодні українці вперше відзначають нове свято, яке встановлено Указом Президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, що був підписаний під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності, визначило цивілізаційний вибір.
Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема: Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, УНР Директорії, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Русі-України – 28 липня, встановлено День Української Державності.
З нагоди цього свята в Ніжинському агротехнічному інституті відбулися урочисті збори. У своєму виступі директор інституту Василь Лукач зупинився на важливості правильного тлумачення історичних подій та усвідомленні тієї великої ціни, яку народ України сплачує захищаючи суверенітет і територіальну цілісність власної держави. Співробітники кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Олександр Сидорович та Віктор Литовченко окреслили основні історичні етапи становлення української державності та закцентували на важливому значенні утвердження християнства в укоріненні України в європейському цивілізаційному просторі.
Учасники зібрання у своїх виступах та коментарях були одностайні в тому, що виступати за українську державність сьогодні означає захищати і зберігати єдність, цілісність її території, створювати умови, завдяки яким відбувалося б єднання людей, які проживають в країні у протистоянні із жорстоким агресором.
На запрошення Національного університету біоресурсів і природокористування України співробітники інституту долучилися також до участі у круглому столі «Українська державність в глобальному вимірі: історія, традиції, спадкоємність».
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net