3 червня на території Національного комплексу «Експоцентр України» відбулося відкриття XXVII Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2015».
У роботі виставки вже в перший день взяли представники і нашого інституту. Зокрема було представлено результати селекційних, економічних досліджень, здобутків овочівництва та енергозбереження разом з базовим навчальним закладом – НУБіП України.
Цього року загальна виставкова площа складає 25 тис. кв. метрів. Протягом 4 днів учасники презентують весь спектр здобутків агропромислового комплексу України: рослинництва, тваринництва, переробної та машинобудівної галузі. Загалом участь у виставці візьмуть понад 1000 гостей із 16 країн світу. У тому числі, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі тощо. Серед гостей – дипломати, потенційні інвестори, міжнародні донори, представники бізнесу та експерти.
Приємно, що Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко розпочав огляд виставки саме з нашої експозиції, де йому і був вручений традиційний український коровай.
Даний захід – платформа для зустрічі і роботи всіх, хто цікавиться агропромисловим виробництвом, а так чи інакше ним цікавляться всі. Крім того, під час виставки запланована ціла низка конференцій, круглих столів, презентацій, семінарів, двосторонніх переговорів, а також спеціалізованих виставок за кожною галуззю аграрного виробництва.
Ділова програма виставки розпочалася з Українського форуму з аграрної та продовольчої стратегії на 2015-2020 роки. Його почесними спікерами стали Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, Президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шененбергер, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль, Старший радник з політичних питань Міністерства економічних справ Королівства Нідерланди Пітер Ваандрагер.
Доповідачами було наголошено, що для більшості країн важливим є забезпечення національної безпеки, зокрема таких її складових як військової, енергетичної та продовольчої (оскільки в світі зараз голодує понад 80 млн. осіб). І з останніми двома під силу боротися і справлятися агропромисловому виробництву. Україна вже зараз співпрацює з багатьма іноземними партнерами та міжнародними організаціями стосовно інвестицій, технічної підтримки, грантів та проектів. І стратегія розвитку агропромислового комплексу, що вже пройшла цілий ряд публічних обговорень, просто визначить чіткі «правила гри» для всіх учасників. Важливими моментами подальшого розвитку сектора є приватизація, завершення земельної реформи, експортна політика та євроінтеграційні процеси. Необхідним є також децентралізація, визначення особливостей кожного регіону, які б допомогли залучити капітал на конкретну територію. Як сказав Олексій Павленко «Ми не просто житниця, ми реально здатні нагодувати весь світ».
То ж черговий раз переконуємося наскільки відповідально і почесно бути аграрієм!
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net