Осінь – традиційно гаряча пора для агрономів. Тому студенти інституту бакалаврської програми «Агрономія» і викладачі кафедри агрономії починаючи з перших практичних занять проводять спеціалізовані виїзди.
Так, 13 вересня студенти 4 курсу в рамках вивчення дисципліни «Польове та лучне кормовиробництво» разом з асистентом кафедри, завідувачем лабораторії рослинництва Іллею Царуком відвідали навчально-науково-виробничий підрозділ інституту, де тривають роботи з заготівлі силосу. Силос з кукурудзи — найкращий для відгодівлі сільськогосподарських тварин, адже багатий на вітаміни (зокрема, вітамін С), вуглеводи та каротин, покращує апетит тварин, тому є дуже цінним кормом, особливо у зимовий період.
А 14 вересня під час практичних занять з дисципліни «Селекція та насінництво польових культур» відвідали Носівську селекційну дослідну станцію Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла НААН.
Студенти ознайомилися з історичними етапами розвитку дослідної станції та її сучасними здобутками – патентами, авторськими свідоцтвами на сорти.
Кандидат сільськогосподарських наук, завідувач лабораторії селекції вівса Олександр Буняк розповів про ведення селекційної роботи, продемонстрував зареєстровані у 2021 році сорти ячменю ярого, вівса, конюшини лучної, цибулі, огірка та інших культур.
Бакалаври-агрономи мали змогу ознайомитися з методикою закладання дослідних ділянок та технікою яка працює на них. Також було проведене практичне заняття за темою «Вивчення селекційного процесу», зокрема було розглянуто розміщення, обсяги та особливості робіт в різних селекційних розсадниках. На наочному матеріалі продемонстровано особливості закладання розсадників вихідного матеріалу, конкурсного випробування жита озимого та зимуючого вівса. Ознайомившись з виробничими потужностями Носівської СДС агрономи-бакалаври провели огляд полів селекційної сівозміни, тощо.
Паралельно кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії селекції багаторічних трав Анатолій Боженко провів заняття в лабораторії з оцінки технологічних показників якості зерна та структурного аналізу рослин ( жито озиме, пшениця, овес) в рамках вивчення дисципліни «Стандартизація та управління якістю продукції рослинництва».
Щиро вдячні адміністрації інституту за сприяння в організації виїзних занять.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net