Останнім часом в Україні зростають вимоги до економічної освіти. Тому дедалі частіше при вивченні економіки доводиться відходити від використання традиційних форм навчання, їхнє місце займають інші – активні методи та форми.
З 2 по 6 березня 2020 року згідно з річним планом роботи кафедри проводився Тиждень кафедри аграрної економіки.
Програма Тижня кафедри була насиченою та різноманітною. Головним принципом проведення було залучення якомога більше студенті, пропонуючи їм різноманітні завдання та заходи.
02 березня було організовано й проведено І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Економіка підприємства». Завдання включали як тести, так і практичні задачі, що допомогло всебічно оцінити рівень знань студентів. За результатами олімпіади визначено переможців: студентки групи БО 171 Дроб’язко Вікторія та Шеїн Анастасія. Варто відмітити активність та креативність усіх учасників олімпіади.
Відомий педагог і письменник Антон Семенович Макаренко зазначав: «Без гри немає й не може бути повноцінного морального й розумового розвитку». Тому, опираючись на даний вислів, 03 березня було проведено гру «Економічний брейн-ринг». Учасниками заходу були 4 команди: «Фіксики» (група БА 191), «Вікторія» (група БО 171), «Максики» (групи БО 181 та БА 181), «Любава» (група БА 181). Гра складалася з семи раундів: «Найрозумніший», «Гроші», «Розв'яжи задачу», «Екослово», «Ерудит», «Сурдоперекладач», «Відкриваю підприємство». Протягом усіх раундів учасники показували свої знання з економіки, удосконалювали навички співпраці, спілкування, розвивали творче мислення, ерудицію, аналітичні та комунікативні здібності, приймали рішення в критичних ситуаціях, робили вибір.
На останньому раунді кожній команді потрібно було створити товарну марку на заданий продукт, що має велике значення для підприємства: дає змогу здобувати суспільне визнання і забезпечити значне поширення товару, полегшує вибір покупців, слугує рекламним аргументом. Учасники розкрили свої таланти: створили ім’я, дизайн товару, а також цікаві слогани.
За результатами заходу було обрано переможців: І місце розділили команди «Фіксики» та «Вікторія», ІІ місце посіла команда «Любава», ІІІ місце – команда «Максики». За результатами роботи учасників було нагороджено грамотами та призами. Така форма роботи зі студентами є цікавою і корисною, оскільки здобувачі вищої освіти не лише демонструють свої знання, а й дізнаються багато цікавого, нового.
04 березня студенти факультету агротехнологій та економіки мали можливість відвідати Ніжинську ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області. Екскурсію провела Антоніна Петрівна Ізотова, завідувачка сектору із забезпечення роботи. Студенти дізналися про послуги, що надає Ніжинське управління, його структуру, зокрема, що включає відділення Бобровицького, Борзнянського, Козелецького, Ніжинського, Носівського районів. Антоніна Петрівна розповіла про подати, що сплачують фізичні та юридичні особи до місцевого та загальнодержавного бюджетів, їх ставки; про групи платників податків; про відповідальність за ухилення від їх несплати. Відзначила, що найвідповідальнішими платниками податків у регіоні є працівники освіти та аграрні підприємства. Повідомила про бюджетне відшкодування ПДВ, зокрема зупинилася на податковій знижці на навчання. Під час розрахунку відшкодування враховуються фактичні витрати понесені в звітному році. Щоб повернути витрачені кошти необхідно подати такий перелік документів до Державної фіскальної служби за місцем реєстрації: паспорт, ідентифікаційний код, декларацію про майновий стан і доходи, довідку про заробітну плату, копію договору з навчальним закладом, копії квитанцій за навчання, документи, що підтверджують ступінь споріднення, заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
05 березня відбувся перегляд відеофільмів про фінансову грамотність та проаналізовано досліджену студентами тему: «Актуальні проблеми розвитку економіки Чернігівської області та шляхи їх вирішення». Були підняті питання демографічної ситуації, особливостей ринку праці, стану та перспектив економічного розвитку області, децентралізації, особливостей земельних відносин в регіоні, зовнішньоекономічної діяльності.
Тематика заходів у рамках Тижня була цікавою, пізнавальною та пов’язаною з навчальним матеріалом. Дякуємо студентам за відповідальність і активність, а викладачам – за ініціативність!!!
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net