Виховна та організаційна робота викладачів кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, що розпочалась ще у І півріччі 2019-2020 навчального року місячником популяризації правових знань, проведеним старшим викладачем Грабовецьким О.І., продовжилась низкою заходів в рамках тижня кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, який відбувся у період 17 – 21 лютого 2020 року.
Розпочато його було відкритим заняттям із англійської мови, яке 18 лютого провела старший викладач Безпала О.В. для студентів 2 курсу груп БО181 та БА181. Протягом заняття студенти удосконалювали комунікативні навички, виконуючи завдання у Present Simple, поглиблювали навички письма у Past Simple, продовжили формування навичок аудіювання, прослуховуючи аудіо-файл «Stop wasting time» і виконуючи завдання щодо розуміння прослуханого матеріалу. Вивчення нового матеріалу (Modal Verbs. Modal Verb Must) вдало поєднувалося із практичним його застосуванням у вигляді коротких усних та письмових вправ (Check Your Skills).
Для діагностики комунікативних навичок студентів були використані групові та індивідуальні, усні та письмові форми контролю. Активну участь у занятті взяли і присутні викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, які не залишились сторонніми глядачами і долучились до спілкування у парах та командах.
Наступного дня доцент Сидорович О.С. провів тематичну екскурсію містом «Родина Кушакевичів у історії Ніжина» для студентів І-го курсу факультету агротехнологій та економіки. Студентська молодь із великим зацікавленням слухала розповідь про визначні місця нашого давнього міста, зокрема й ті, що були пов’язані із життям і діяльністю родини Кушакевичів, а саме: загальноосвітня школа № 7 (колишня жіноча гімназія ім. П.І. Кушакевич), Василівська та Троїцька церкви, настоятелями яких були інші представники цієї славної родини Федір Федорович та Юхим Федорович Кушакевичи. І звичайно ж – Ніжинський агротехнічний інститут, який був заснований 1895 року завдячуючи благодійним пожертвам Андрія Федоровича Кушакевича та підтримці міського голови Павла Федоровича Кушакевича. Тематична екскурсія була присвячена 125-ій річниці нашого навчального закладу, яку ми будемо відзначати в поточному році.
20 лютого доцент Литовченко В.П. організував та провів тематичний захід «Невідворотна реальність із присмаком філософії». Студенти НАТІ, які вивчають курс філософії змогли зануритися в складну систему екзистенційного вибору особистості, переглянувши науково-фантастичний психологічний трилер Джона Хаддлеса «Філософи. Урок виживання». В ході перегляду фільму студенти поринули у вир дискусійних питань сучасного суспільства. Ці та інші складні питання породили жвавий дискурс й неоднозначні, оригінальні відповіді та рекомендації. Всі погодилися, що життя без філософських рефлексій неможливе.
Зрештою завершенням тижня кафедри став, проведений 21 лютого 2019 року, виховний захід, приурочений Міжнародному дню рідної мови. У вступному слові доцент В.І. Хомич розповіла, що це свято відзначається 21 лютого, починаючи з 2000 року, завдячуючи рішенню ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, на якій було проголошено про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». Студенти й самі були активними учасниками заходу. Так, Мозговий Роман, Сергієнко Анна, Сердюк Владислава, Сірик Микола та Акопян Артур презентували змістовні доповіді присвячені різним мовам світу. Фінальним акордом заходу стало живе виконання пісні «Добрий ранок, Україно» студентом І курсу Афанасовим Олегом.
Дякуємо студентам і викладачам за активну участь та ініціативність, а представникам бібліотеки: Гордіній Наталії та Макаренко Наталії – за організацію тематичної виставки до Міжнародного дня рідної мови.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net