Звітуємо, зростаємо! З вірою до перемоги!

Традиційно, у дружній університетській родині відбуваються грудневі звіти колективів. У ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" звітна конференція трудового колективу відбулася 19 грудня, на якій директор інституту, к.п.н., професор Василь Лукач підбив підсумки діяльності інституту та намітив плани роботи колективу на 2025 рік і на перспективу. Від керівництва університету в дистанційному форматі були присутні: проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації, д.п.н., професор, Олена Глазунова та декан факультету конструювання та дизайну, к.т.н., доцент Зіновій Ружило. В роботі конференції взяли участь голова Ніжинської РВА Григорій Ковтун, голова ради роботодавців інституту, д.е.н., професор Микола Бутко, а також начальник відділу регіонального розвитку, координації діяльності ВСП та заочного навчання ВП НУБіП України Наталія Овдій і директор Ніжинського агротехнічного коледжу Олена Литовченко.

Цьогорічний звіт директора ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут", к.п.н., професора Василя Лукача відбувся у незвичний спосіб  щодо стану справ діяльності колективу та бачення його розвитку на перспективу. Контракт добігає кінця. Адже, як прозвучало в доповіді, майже півстоліття життя присвячено своєму колективу, з них більше сорок три з половиною роки на посаді директора. Зроблено багато,  вклад неймовірний! А ще більше треба зробити…

Тільки за перші 5 років керівництва було зведено два гуртожитки й повністю виконано програму «житло для студентів». Одночасно реалізується і виконана програма «житло для співробітників»: зведено 24-квартирний будинок, два будинки для тваринників на учгоспі, високими темпами йшло будівництво житла на засадах дольової участі. Отримано 104 квартири, що навіть станом на сьогодні складає 2,4 квартири на рік.

У наступні роки, окрім капітальних ремонтів кабінетів і лабораторій, здійснено добудову другого і третього поверхів лабораторного корпусу.

На навчально-дослідному господарстві зводяться тваринницькі приміщення, два ангари для техніки, навіс для зерна. З часом проводиться реконструкція корівника: переведення на безприв’язне утримання тварин. Доїльний зал модернізується обладнанням фірми DeLaval. Придбано майновий комплекс – завод з очистки насіння трав.

Вдвічі збільшуються площі сільськогосподарських угідь, що дає змогу за рахунок додаткових надходжень до спеціального фонду навіть в умовах воєнного стану здійснити євроремонти правого і лівого крила навчального корпусу та їх приміщень. З метою покращення умов та якості харчування проведено реконструкцію і євроремонт їдальні, а модернізований і наповнений новим обладнанням харчоблок виводить їдальню-кафе на новий технологічний рівень.

Для безпечного здійснення освітнього процесу обладнується та проводиться євроремонт укриття відповідно до нормативних вимог.

Центральний корпус начального закладу стає справжньою окрасою міста!

Для забезпечення національно-патріотичного виховання молоді створюється музейний комплекс інституту: Музей історії, Музей хліба, Кімната гідності та пам’яті, Зала спортивної слави. У стадії завершення Світлиця української державності.

Слід відзначити великий особистий вклад директора Василя Лукача у становлення, розвиток і докорінну структурну перебудову навчального закладу: технікум – коледж – інститут. Нарощено кадровий потенціал: 93% штатних НПП мають наукові ступені та вчені звання; упроваджуються інноваційні підходи і сучасні методології в освітньому процесі; системно, постійно й цілеспрямовано ведеться модернізація навчально-лабораторної та матеріально-технічної бази загалом, що дало змогу значно розширити перелік спеціальностей та готувати затребуваних на ринку праці фахівців для Чернігівського регіону.

Інститут сьогодні плідно працює над реалізацією заходів, визначених програмою розвитку Університету "Голосіївська ініціатива – 2025" на засадах педагогіки партнерства науково-педагогічних працівників, працівників структурних підрозділів та студентів.

Відповідно до стратегії розвитку інституту освітній процес спрямовано на поглиблену практичну підготовку фахівців. Науково-дослідна робота носить прикладний характер досліджень.

Особливістю освіти в сучасних умовах є спрямованість освітнього процесу на ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку; формування основ професійної підготовки та набуття фахових компетентностей; поєднання освітньої діяльності з науково-дослідною роботою.

Навчально-науково-виробничий підрозділ є основною базою практичної підготовки студентів і забезпечує органічне поєднання наукових положень з практичними рекомендаціями і наближує практичні заняття і навчальні практики до реальних умов виробництва. Цьому сприяє модернізація і поетапне придбання сучасної техніки на суму 6,3 млн грн.

Виробничі показники діяльності у цьому році дозволяють успішно завершити фінансовий рік, а також дозволяють проводити подальшу модернізацію і оновлення навчально-лабораторної бази: придбати оргтехніку та комп'ютери, інтерактивні панелі та лабораторне обладнання на суму майже 800 тис грн.

При державному фінансуванні в 2024 році в розмірі 15,4 млн грн маємо 47,3 млн грн надходжень до спеціального фонду, що складає 3,07 грн власних надходжень на 1 гривню бюджетних асигнувань.

Міжнародна діяльність породжує міжнародні проєкти. У цьому році започатковано міжнародну співпрацю з двома університетами землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина): University of Rostock, Hochschule Neubrandenburg – University of Applied Sciences. Під егідою Університету розпочато реалізацію Міжнародного проєкту Швейцарської фундації «Свісконтакт» «Підвищення стійкості жіночого підприємництва в аграрній сфері». Уже отримано перші результати з наукової і господарської діяльності, більш вагомі побачимо в наступному році. Також активно продовжується тісна співпраця з інституціями високого рівня.

У виховній роботі напрям узято на національно-патріотичне виховання: створення Світлиці української державності завершує формування музейного блоку інституту. Адже ми знаходимося у прикордонному регіоні, а тому інститут як заклад вищої освіти повинен стати осередком формування суспільно-політичної думки і громадянської позиції. Реалізації процесу сприяють соціально-гуманітарний, історико-патріотичний і спортивно-оздоровчий блоки, які забезпечать створення навчально-практичного центру національного патріотичного виховання.

Регіональний і гуманітарний навчально-практичні центри в сукупності з гуртожитками відповідають концепції МОН України: лабораторія – база практики – кампус.

Це дозволяє формувати фахівця, громадянина, патріота.

В обговоренні взяла участь заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук, яка закцентувала увагу на забезпеченні якості освітнього процесу, проходженні акредитаційних експертиз, дотриманні академічної доброчесності, започаткуванні сендвіч-курсів та практико-орієнтованого навчання.

У співдоповіді заступника директора з навчально-науково-виробничих питань та інноваційно-господарської діяльності Андрія Івановського, яка, з урахуванням певних обставин озвучена директором Василем Лукачем та доповнена начальником планово-фінансового відділу Ольгою Панченко, відзначено, що навчально-виробничий напрям спрямовано на поглиблену практичну підготовку та відпрацювання сучасних технологій; науково-дослідна робота носить прикладний характер досліджень та інноваційну спрямованість. Цьому сприяють лабораторії рослинництва, тваринництва, переробки сільськогосподарської продукції, з ведення фермерського господарства, технічного й технологічного обслуговування.

Інститут один із небагатьох закладів вищої освіти, який бере безпосередню участь у реалізації програми Президента України із забезпечення продовольчої безпеки України. Щорічне виробництво валової продукції зернових і технічних культур становить 2,0 – 2,5 тис. т. Цьогорічні показники сягнули 2,8 тис. т.

Господарська робота передбачає постійне розширення, оновлення і модернізацію в освітній діяльності та створення належних умов праці й відпочинку. Створена в інституті програма з енергонезалежності реалізовується за рахунок упровадження енергоощадних і енергоефективних технологій. Інститут забезпечений генераторами загальною потужністю 138 кВт. Реалізовується проєкт у сфері сонячної генерації потужністю 11 кВт.

Начальник планово-фінансового відділу Ольга Панченко закцентувала увагу на показниках навчально-виробничої діяльності інституту, зокрема в рослинництві при плані 14,4 млн грн, фактично маємо 26,3 млн грн, при цьому для реалізації на складах знаходиться 500 т кукурудзи. Звернуто увагу на необхідність збільшення показника наукової діяльності кафедр: 5,0 – 10,0 тис. грн на 1 штатного НПП.

Завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Роман Калініченко зробив акцент на зміцненні лабораторної бази кафедри: лабораторія теоретичних основ електротехніки та лабораторія комп'ютерного моделювання електротехнічних систем поповнилися 15 новими комп'ютерами. Інститут впевнено рухається по шляху підвищення енергетичної безпеки закладу: встановлено дві сонячні електростанції, студенти мають змогу безпосередньо пройти практику зі встановлення, налаштування і підключення до мережі сонячних електростанцій.

Ілля Царук, завідувач лабораторії рослинництва, підкреслив, що створення сучасної інтегрованої лабораторії насінництва та лабораторії пророщення насіння підсилять практичну складову підготовки агрономів.

Голова ради роботодавців інституту, д.е.н., професор Микола Бутко зазначив, що Рада роботодавців позитивно оцінює діяльність керівництва інституту і особисто директора Василя Лукача, та наголосив на необхідності співпраці й ефективної роботи Ради роботодавців та інституту. Саме удосконалення змісту освітніх програм, розробка й координація освітнього процесу і контроль за його результатами сприятиме покращенню практичної підготовки майбутніх фахівців в умовах реального виробництва.

Рада роботодавців позитивно оцінює діяльність інституту й особисто професіоналізм, енергію і досвід директора та пропонує конференції трудового колективу проголосувати за продовження контракту Василю Лукачу і звернутися з даною пропозицією до керівництва Університету.

Декан факультету конструювання та дизайну, к.т.н., доцент Зіновій Ружило підкреслив, що директор інституту Василь Лукач та очолюваний ним колектив приділяють належну увагу якості освітнього процесу, науковій співпраці, розвитку кадрового потенціалу, утриманню студентського контингенту. Адже стратегія розвитку повністю відповідає курсу університету і Ніжинський агротехнічний інститут займає гідну позицію у структурі НУБіП України. Водночас питання продовження контракту директору потребує розгляду на законодавчому рівні.

Проректор НУБіП України з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації, д.п.н., професор Олена Глазунова підкреслила необхідність дотримання принципів практико-орієнтованого навчання, індивідуальної освітньої траєкторії студентів та ініціативи науково-педагогічних працівників. Приємно, що інститут упевнено займає провідні позиції серед закладів вищої освіти Чернігівщини, утримує студентський контингент та має значний обсяг надходжень до спеціального фонду: на 1 грн державного фінансування інститут вийшов на показники 3,07 грн власних надходжень. Проректор Олена Глазунова підтримала пропозицію голови Ради роботодавців професора Миколи Бутка щодо продовження контракту директору інституту та доведення інформації до керівництва Університету.

У процесі обговорення та заключного слова директора інституту було прийнято рішення конференції взяти за основу, роботу колективу інституту схвалити, а звіт затвердити.

Прозвучало ряд доповнень і пропозицій щодо проєкту рішення, а саме: д.е.н., професора кафедри менеджменту та аграрної економіки Анатолія Іванька; декана факультету інженерії та енергетики, к.т.н., доцента Володимира Василюка та від робочої групи з розробки проєкту рішення, завідувача кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, к.т.н., доцента Романа Калініченка, який запропонував відзначити великий особистий вклад Василя Степановича Лукача у становлення, розвиток і докорінну структурну перебудову нашого навчального закладу: технікум – коледж – інститут. Проведене Василем Степановичем нарощення кадрового потенціалу, системне, цілеспрямоване та постійне зміцнення матеріально-технічної бази. Упровадження нової методології навчання дало змогу значно розширити перелік спеціальностей для підготовки фахівців затребуваних на ринку праці Чернігівського регіону і зробити наш інститут лідером аграрної освіти Чернігівщини.

Члени конференції трудового колективу підтримали пропозиції і доповнення та висловили вдячність керівнику щирими оплесками.

З другого питання порядку денного виступив директор Василь Лукач. Конференція затвердила макети сувенірної продукції, присвяченої 130-річчю з дня утворення навчального закладу.

При розгляді третього питання делегатами для участі в конференції трудового колективу НУБіП України обрано директора Василя Лукача та завідувача лабораторії рослинництва, члена профкому Іллю Царука.

Валерій Лементарьов, головуючий на конференції трудового
колективу, голова первинної профспілкової організації

Інна Дворник, секретар конференції

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/natinubip.ukr

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net