Життєвий капітал: вчимося фінансової грамотності

Насиченим і незвичним виявилося завершення робочого тижня для студентів і викладачів факультету економіки, менеджменту та логістики. 13 квітня для них була проведена тренінг-гра з управління ресурсами «Життєвий капітал».

Проводили цю фінансову гру тренери ділового клубу «Партнер», що завітали на запрошення викладачів факультету. Адже гурткова робота і нестандартні методи освіти є надзвичайно важливими у сучасному ЗВО. Та і фінансова грамотність. Всі знають, як це важливо, та на жаль цьому ніде не вчать.

То ж ми вирішили це змінити. Майже всі читали «Бідний тато, багатий тато» Роберта Кійосакі, чули про його гру CashFlow. «Життєвий капітал» – її українська версія, пристосована до наших реалій.

Важко повірити, що гра може настільки порушити погляди на поводження з грошима. Гра тривала 4 годин, за які учасники прожили близько 40 років дорослого життя. За час гри, подібно реальності, учасники пройшли через ряд помилок, пережили фінансові неприємності й успіхи, усвідомлено і не усвідомлено робили корисні і даремні витрати. І в кінці гри все спрацювало як дзеркало. Фінал повністю відобразив поточні звички і поводження з фінансами.

Завдяки підказкам тренерів під час гри в повній мірі розумієш, що необхідно для досягнення мети, які правильні рішення прийняти і від чого можна відмовитися. Все, як і в житті.

А ще, граючи в Життєвий капітал так само цікаво спостерігати за учасниками, тому що у кожного з них є своє індивідуальне ставлення до грошей, до фінансового ризику,

Основний посил гри – навчитися змусити гроші працювати на себе, а не працювати за гроші. І це не про те, щоб «зробити кар'єру», а, щоб навчитися фінансової грамотності.

То ж в перспективних планах створення клубу фінансової грамотності при інституті, щоб навчати її не лише своїх студентів, а і школярів району і області.

Галина Македон, старший викладач

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net