Відкрита он-лайн лекція до Дня Гідності та Свободи

21 жовтня, коли в нашій державі відзначається День Гідності та Свободи, доктор історичних наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Олександр Сидорович провів он-лайн лекцію для студентів перших курсів спеціальностей: «Облік та оподаткування», «Менеджмент», «Агрономія» та «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

У вступному слові лектор зупинився на історії встановлення цієї пам’ятної дати, котра отримала юридичне оформлення згідно указу президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. Активна фаза агресії проти нашої держави, що розпочалась 24 лютого 2022 року, триває і до сьогодні.

В останній частині лекції студенти мали можливість висловити своє бачення Дня Гідності та Свободи, разом розібратися в юридичних та морально-етичних категоріях гідності і свободи і ще раз переконатися в справедливості думки висловленої колись одним із батьків-засновників США Томасом Джефферсоном: «Суспільство, готове проміняти дещицю свободи на дещицю порядку, втратить і перше, і друге, та й не заслуговує ні першого ні другого».

Олександр Сидорович, в.о. завідувача кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net