Виборче право в українському сьогоденні

30 жовтня у рамках Місячника популяризації правових знань серед студентів інституту відбувся виховний захід за темою «Виборче право в українському сьогоденні».

Присутнім на цьому зібранні представникам усіх академічних груп інституту було запропоновано інформаційне повідомлення, побудоване у формі огляду за матеріалами медіа-джерел. Для дослідження були залучені такі ресурси, як osvita.ua та провідні вітчизняні телеканали.

Були розглянуті основоположні принципи виборчого права та виборчого процесу, з’ясовані поняття «безпосереднє народовладдя» і «вибори», а також стадії виборчого процесу.

Підкреслювалась головна думка, що громадянин, а отже і студент, є не лише одним із суб’єктів виборчого процесу, а безпосереднім творцем своєї держави.

Стан правового поля майбутніх виборів характеризувався як недосконалий і поки що не остаточний, оскільки проект Виборчого кодексу України, прийнятий Верховною Радою ще минулого скликання 11 липня цього року, так би мовити, під завісу каденції, нині є заветованим Президентом України через суперечність документа Основному Законові.

Позиція глави держави щодо можливої перспективи виборів до органів місцевого самоврядування на непідконтрольних територіях у її пов’язаності із так званою «формулою Штайнмаєра» була з розумінням сприйнята присутніми.

Ними також було взято до уваги попередження голови Комітету виборців України Олексія Кошеля про російське втручання в українські вибори.

Отже, загальним висновком обговорення стала переконаність учасників заходу в тому, що актуальними характеристиками українського виборця сьогодні мають бути: пильність, активність, патріотизм.

Олександр Грабовецький,
старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net