Виборче право в українському сьогоденні

31 жовтня у рамках Місячника популяризації правових знань серед студентів інституту відбувся виховний захід за темою «Виборче право в українському сьогоденні».

Присутнім на цьому зібранні представникам усіх академічних груп інституту було запропоновано інформаційне повідомлення, побудоване у формі огляду за матеріалами медіа-джерел. Для дослідження були залучені такі ресурси, як osvita.ua та канали 24 TV, Zik, 1+1 тощо.

Були розглянуті провідні принципи виборчого права та виборчого процесу, з’ясовані поняття «безпосереднє народовладдя» і «вибори», а також стадії виборчого процесу.

Підкреслювалась головна думка, що громадянин, а отже і студент, є не лише одним із суб’єктів виборчого процесу, а безпосереднім творцем своєї держави.

Стан правового поля майбутніх виборів характеризувався як недосконалий і поки що не остаточний, оскільки з дня на день очікується парламентське голосування у другому читанні за проект Виборчого кодексу України.

До відома студентів була доведена точка зору голови Комітету виборців України Олексія Кошеля стосовно ризиків, які чатують на громадян під час цих виборів, насамперед, застосування адмінресурсу, підкуп виборців та російське втручання в українські вибори.

Отже, загальним висновком обговорення стала переконаність учасників заходу в тому, що актуальними характеристиками українського виборця сьогодні мають бути: пильність, активність, патріотизм.

Грабовецький О.І.,
старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net