В інституті обговорили перспективи міжгалузевих наукових досліджень

9 грудня на базі інституту відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Міжгалузеві наукові дослідження: можливості та варіанти впровадження», організатором якої виступив факультет агротехнологій та економіки.

Заклади вищої освіти для вирішення потреб сьогодення більше не можуть готувати випускників з єдиного дисциплінарного джерела, аналогічно і наукові дослідження різних сфер все частіше інтегруються і взаємодоповнюються. Саме цьому і були присвячені наукові дискусії конференції. Не даремно обрана тематика зацікавила понад 100 учасників з 28 освітніх та наукових установ, які географічно представляють 13 областей України.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор інституту Василь Лукач, який наголосив, що наш інститут вже давно має спеціальні програми, які несуть практичний характер і базуються саме на міждисциплінарному, міжгалузевому підході.

Розпочалося засідання з доповіді «Кластерні формування в агропромисловому комплексі» від завідувача кафедри менеджменту та державної служби Національного університету «Чернігівська політехніка» Миколи Бутка, в якому він виклав комплексний підхід до розвитку агропромислового комплексу та першочергові заходи для його реалізації.

 

Наступну доповідь «Екологізація аграрного виробництва: досвід ЄС та українські реалії» представила завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Чернігівська політехніка» Жанна Дерій, яка тривалий час займається даними питаннями, саме на прикладі нашого регіону.

В продовження озвученої проблематики результати своїх досліджень представив професор кафедри географії, туризму та спорту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Миколи Барановський з темою «Трансформація аграрного виробництва українського Полісся в умовах кліматичних змін».

З позиції мікробіології до дискусії долучилася старший науковий співробітник Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України Ганна Цехмістер з доповіддю «Гіперпаразитизм Trichoderma Viride щодо збудників кореневих гнилей».

Питання економічної взаємодії як форми розвитку транспортних підприємств висвітлив доцент кафедри технологій і управління Конотопського інституту Сумського державного університету Дмитро Власенко.

 

Завідувач відділенням менеджменту та комп’ютерних технологій Білгород-Дністровського коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій Олександр Жигулін навів результати дослідження про підготовку майбутніх фахівців для інклюзивно орієнтованого бізнесу.

І завершальною стала доповідь-дискусія від доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Віктора Литовченка про етикет в месенджер-групах закладів вищої освіти.

 

Далі здобувачі вищої освіти мали можливість представити власні наукові доробки за запропонованими напрямами:

  • трансформація продовольчої безпеки в Україні;
  • digital-агро: тренди та проблеми;
  • біотехнологія в сучасному світі: користь і ризики;
  • регіональна економіка і збалансоване природокористування;
  • обліково-аналітичне забезпечення суб’єктів господарювання в умовах сталого розвитку;
  • міждисциплінарний підхід у підготовці майбутніх фахівців у ЗВО.
Міждисциплінарним дослідженням бути!
До зустрічі в квітні на Міжнародній конференції!
Галина Македон, декан факультету
агротехнологій та економіки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net