Українська асоціація студентів: разом до спільної мети

22-24 грудня в Києві відбувся найбільший в історії студентський Форм, який об’єднав представників 24 областей, 140 органів студентського самоврядування, що представляють інтереси понад 600 тисяч студентів. Учасниками Форуму стали і лідери студентського самоврядування інститут Андрій Калінін, Михайло Корж та Олександр Чобітько.

Національний студентський форум був присвячений 25-річчю студентського самоврядування в Україні. Символічно, що перший день заходу проходив в Київському національному університеті імені Т.Г. Шевченка. Саме в ньому 25 років тому було утворений перший в Україні студентський парламент. Форум розпочався з панельної дискусії за участі засновників парламенту. Було досить цікаво послухати, як на той час люди не маючи ні нормативної, ні правової бази, мали змогу на ідеї створювати щось нове і не типове те що зараз ми називаємо ОСС. Почесним гостем стала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка розповіла про роботу профільного Міністерства та що планується впроваджуватися у сфері вищої освіти. Потім слово взяв віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, який до речі теж був вихідцем першого студентського парламенту. Після закінчення міністерського блоку до слова був запрошений Василь Винницький, професор НУ «Києво-Могилянська академія», який розповів як не стати системним в системі вищої освіти. Загалом в перший день багато розмов було про якість освіти та роль ОСС та як змінити свої заклади вищої освіти (ЗВО) на краще.

Другий день став теж не менш цікавим, як і попередній, проходив він в Національному авіаційному університеті. Було заплановано 5 блоків. Перший – студенти репрезентували стратегію розвитку вищої освіти на 10 років. Другий – присвячений якості вищої освіти. Спікерами стали директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров, який розповів що було зроблено та робить МОН аби наша освіта стала краще, наступним виступав голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, який розповідав що таке якість освіти і як її потрібно впроваджувати. Важливо, це не були нудні лекції, а розмова у вигляді дискусії та пошуку істини саме так люди здобувають якісні знання.

У третьому блоці студенти презентували свої проекти, які вони втілили в ЗВО, зокрема студенти Запорізького національного університету розповіли свій проект «Освіта», що направлений на внутрішнє забезпечення якості освіти. Після виступив Віталій Дяків – наймолодший сільський голова, який в 21 рік виграв вибори. Було досить цікаво як людина за 3000 грн змогла перемогти голову села який очолював його 9 років. І заключним блоком став п’ятий блок, який мав назву «Ректори бувають різні». На захід було запрошено директора Черкаського державного бізнес-коледжу Олега Кукліна, який розповів про співпрацює зі своїми студентами.

Закінчувався другий день панельною дискусією присвяченій 18-річчю УАС. Останній день було проведено XII Генеральну асамблею УАС, на якій було розглянуто поточний стан справ та визначено вектори розвитку асоціації.

Також наш інститут було відмічено подякою, адже наші студенти приймали участь у організації найбільшого в історії студентського Форуму та Генеральної асамблеї.

Андрій Калінін, голова Студентської ради

 

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net