Сучасні концепції розвитку науки

18 травня в інституті відбувся науковий семінар «Сучасні концепції розвитку науки» у рамках Тижня студентської науки.

Щорічно в третю суботу травня вся освітянська і наукова спільнота святкує професійне свято – День науки в Україні. І вже традиційно найкращим святкуванням є можливість поділитися власними результатами наукових досліджень. Протягом тижня студентської науки було проведено конкурс студентських наукових робіт і розробок, інтелектуальні конкурс «Кращий студент».

Семінар був присвячений науковим досягненням в першу чергу гуртківців та їхніх наукових керівників. Привітали всіх учасників семінару директор інституту Василь Лукач та заступник директора з навчально-виховної роботи Василь Кулик.

Першим доповідачем став завідувач кафедри машин і обладнання агропромислового виробництва Микола Ікальчик. Він зосередив увагу на сучасних напрямах наукової роботи наукових гуртків, зокрема очолюваного ним гуртка «Юний дослідник». Важливо, що дослідження студентів починаються від теоретичних ідей, далі відбуваються практичні експерименти і апробація на навчально-науково-виробничому підрозділі інституту.

Далі детальніше про результати роботи гуртка «Юний дослідник» розповів його староста, студент факультету інженерії та енергетики Олексій Руденко. Він презентував розробку скреперно-роликового пристрою прибирання гною. Напередодні 17 травня Олексій представляв звіт очолюваного гуртка на Фіналі тижня студентської науки в Національному університету ті біоресурсів і природокористування України.

Цікавою і корисною стала доповідь старшого викладача кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Олександра Кушніренка. Олександр став володарем гранту Президента України для молодих вчених на 2017 рік. Саме тому він розповів про механізм подання та підготовки матеріалів для участі в грантових програмах та поділився основними завданнями власного грантового дослідження «Управління оподаткуванням сільськогосподарських підприємств в контексті сталого розвитку». Адже для збалансованого розвитку з урахуванням екологічної ситуації надзвичайно важливим є облік якісних параметрів земель сільськогосподарського призначення, який буде враховано при орендній платі, оподаткуванню і навіть продажу земель в майбутньому. Адже саме недосконалість контролю за цими параметрами негативно впливає на використання земель.

Продовжила дискусію присутніх своєю темою голова студентського науково-технічного товариства Ніна Кошова, студентка факультету економіки, менеджменту та логістики. Актуальність теми «Навчання протягом всього життя» викликала жваві обговорення. Адже в епоху надзвичайно швидкого розвитку технологій це питання залишається актуальним для освітян і науковців особливо.

Про Роль і місце споживчої кооперації в ХХ столітті розповів завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Олександр Сидорович. Він оприлюднив результати власного дослідження матеріалів за участі учасників гуртка «Стежками Геродота». Дослідження даного питання є надзвичайно актуальним і з точку зору проекції на сучасну економічну ситуацію, тенденції розвитку сіл та кооперацій вже нині.

Продовжила семінар доповідь студентки факультету економіки та менеджменту Валентини Федяєвої про інноваційно-інвестиційний розвиток аграрного сектору. У доповіді Валентина наголосила на позитивні у негативні наслідки іноземних інвестицій та перспективні напрями розвитку аграрного сектору.

Загалом семінар був насичений питаннями, обговореннями та надав поштовх до подальших досліджень у майбутньому.

І завершальною доповіддю, приуроченою Дню вишиванки стала доповідь бібліотекаря Наталії Макаренко, що розповіла всім присутнім про історію, значення вишиванки, зміст узорів і орнаментів.

То ж ще раз вітаємо з Днем науки та бажаємо подальших цікавих наукових ідей, проектів та впроваджень.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net