Стратегія розвитку агропромислового сектору: глобальні виклики і національні тенденції

22 квітня на базі інституту відбулася міжнародна науково-практична онлайн конференція «Стратегія розвитку агропромислового сектору: глобальні виклики і національні тенденції», організатором якої став факультет агротехнологій та економіки.

Свої наукові доробки для формування збірнику матеріалів представило понад 150 авторів, серед яких доктори, кандидати наук, аспірати, студенти та представники влади і бізнесу. Найцікавіші ж доповіді були заслухані на онлайн засіданні.

З вітальним словом до учасників та гостей конференції звернулися заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук яка наголосила на актуальності обраної тематики, зокрема у сфері продовольчої безпеки, екологічних питань та економічного і логістичного напрямів, особливо в умовах пандемії. Також акцентувала увагу на важливості та актуальності проведення наукових заходів, розвитку та посиленні наукової дискусії, розширення можливостей співпраці та обміну науковими досягненнями з актуальних питань розвитку агропромислового сектору.

Розпочав наукові доповіді завідувач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування Андрій Білоус з доповіддю «Сільське господарство та лісівництво: партнерство чи протистояння?»

Наступною результати свого дослідження «Глобальний аспект розвитку біоекономіки: досвід Китаю» представила доцент кафедри міжнародних економічних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса Валерія Лимар, над яким вони працюють спільно з аспіратом кафедри – громадянином Китаю Цзі Чжі.

Долучилися до роботи конференції і представники Республіки Казахстан: науково-педагогічні працівники Фінансової академії (м. Нур-Султан), Академії Кайнар (м. Алмати) та Індустріального інженерно-економічного коледжу (м. Нур-Султан). А професор кафедри «Фінанси і митна справа» Фінансової академії Кульшарія Шаяхметова представила доповідь «Проблеми агропромислового сектора Казахстану в нових умовах».

Наступним став виступ директора Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергія Хоботні «Стратегічне планування розвитку аграрного сектору на регіональному рівні. Можливості та перспективи»

Представив і результати власних досліджень засновник приватного багатопрофільного підприємства «ВИМАЛ», голова Обласного об’єднання організацій роботодавців «Сіверщина» Віктор Лазар, який зупинився на глобальних викликах пов’язаних з проблемою водних ресурсів України в подальшій перспективі розвитку АПК

Тему «Транспорт, логістика, мобільність: проблеми та перспективи розвитку у період пандемії COVID-19» висвітлив доцент, доцент кафедри технологій і управління Конотопського інституту Сумського державного університету Дмитро Власенко.

Наступною тематикою стала «Конкурентоспроможність автомобільного транспорту в умовах глобальної кризи» від доцента кафедри транспортних технологій інституту Олександра Жигуліна.

Також учасники ознайомилися з матеріалами завідувача кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету «Чернігівська політехніка» Жанни Дерій на тему «Екологізація аграрного виробництва: досвід ЄС та українські реалії» та докторанта кафедри менеджменту в будівництві Київського національного університету будівництва і архітектури, члена групи експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з питань сільськогосподарської і торгівельної політики в країнах СНД (ФАО) Сергія Петрухи «Регулювання і розвиток виробничо-економічних відносин в сільській економіці в умовах пандемії COVID-19: нові методологічні виклики та практичні аспекти якості економічного зростання»

На конференції розглядався ряд й інших актуальних питань з глобального і національного розвитку агропромислового виробництва, які знайдуть своє відображення у матеріалах та резолюції конференції.

Щиро дякуємо всім учасникам конференції за ґрунтовну дискусію, сподіваємося на подальшу співпрацю на розвиток агропромислового комплексу України!!!

Кулик Василь,
декан факультету агротехнологій та економіки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net