Соціально-економічні проблеми аграрного розвитку регіонів 2018

 
РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Соціально-економічні проблеми аграрного розвитку регіонів»
5 грудня 2018 р.
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»
 
Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-економічні проблеми аграрного розвитку регіонів», яка відбулася на базі ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», за сприяння Національного університету біоресурсів і природокористування України; Вінницького національного аграрного університету; Київського кооперативного інституту бізнесу і права; Львівського національного аграрного університету; Чернігівського національного технологічного університету.
 
ВІДЗНАЧАЮТЬ:
  1. Високу науково-практичну спрямованість роботи конференції, яка зосередила свою увагу на менеджменті та економіці господарської діяльності, обліку і оподаткуванні діяльності суб’єктів господарювання, логістичній інфраструктурі та транспортному забезпеченні регіонального розвитку, гуманітарному аспекті розвитку регіонів.
  2. Активність розвитку штучного інтелекту, робототехніки, що дозволяє використовувати автономні транспортні засоби, віртуальних помічників в різноманітних галузях економіки, в тому числі в сільському господарстві. У той же час існує ризик того, що підвищення продуктивності праці в результаті автоматизації перевищить темпи, з якими суспільство спроможне знайти нові способи зайнятості вивільнених безробітних.
  3. Автотранспортний комплекс є одним із найважливіших складових елементів економіки України, однак його функціонування, як свідчать результати ряду досліджень, супроводжується потужним негативним впливом на навколишнє природне середовище. Внесок транспорту в його забруднення доцільно оцінювати в порівнянні з іншими галузями господарства по всіх компонентах екосистем: атмосфері, воді, ґрунті, рослинному й тваринному світі, а також людині.
  4. Незважаючи на те, що в Україні найважливішою стратегічною складовою державного управління багато разів проголошувався курс на розвиток науки та науково-технічної сфери, в країні ще й досі відсутня зважена інвестиційна політика, яка була б спрямована на активну фінансову підтримку інноваційної діяльності.
  5. Часті зміни в українському законодавстві створюють нерівновагу та нечіткість щодо формування ринку землі. Створення системи бухгалтерського обліку земель сільськогосподарського призначення потребує детального вивчення в частині теорії та розробку вдосконалення методології організації обліку земель.

Обговоривши актуальні питання учасники конференції «Соціально-економічні проблеми аграрного розвитку регіонів» звертаються до представників влади і науково-педагогічних працівників навчальних закладів та наукових установ.

РЕКОМЕНДУЮТЬ:
  1. Необхідність чіткої оптимізації територіальної основи публічної влади з упорядкуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, розподілом сфери повноважень між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
  2. Розвиток регіонів має вибудовуватися за цілеспрямованої державної позиції, стимулювання міжрегіональної інтеграції, подолання міжрегіонального відчуження та інтеграції регіональних інформаційних, освітніх просторів у єдиний загальноукраїнський простір. Необхідно враховувати самобутність регіонів та їх конкурентних переваг при формуванні та реалізації державної регіональної політики
  3. Необхідність розробки ефективної моделі державного регулювання, яка б стимулювала розвиток трудомістких підгалузей аграрного сектору, де є гостра потреба в людській, високоінтелектуальній творчій праці, в той же самий час стимулювала використання інноваційних технологій та автоматизації процесів для здешевлення собівартості сільськогосподарської продукції
  4. Встановлення обґрунтованої цільової цінової політики з урахуванням типів земель та в залежності від місця знаходження ділянок. Ринкові механізми провідних країн-лідерів, які отримали максимально позитивний результат реформ, повинні значною мірою допомогти у формуванні цін на землю як об’єкт бухгалтерського обліку в Україні.
  5. Екологізація автотранспортного комплексу є актуальною проблемою сучасності і її розв’язання вимагає вдосконалення не тільки технічного стану автотранспортних засобів, палива що використовується але й самого економічного механізму управління системою автотранспорту.
  6. Пріоритетом державної аграрної політики має стати підтримка фермерських господарств шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації з метою підвищення ефективності їх господарської діяльності, формування партій сільськогосподарської продукції належного обсягу та якості, забезпечення технологічного процесу виробництва, просування продукції на ринок, підвищення рівня зайнятості шляхом розвитку трудомістких галузей сільського господарства.

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Соціально-економічні проблеми аграрного розвитку регіонів» сподіваються на активну участь державних структур і громадських організацій у вирішенні актуальних проблем для реалізації стратегії сучасної соціально-економічної системи.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net