Семінар-тренінг для директорів коледжів та технікумів «Ефективне управління навчальним закладом». День другий

20 квітня учасники семінару-тренінгу «Ефективне управління навчальним закладом» мали змогу ознайомитися з історико-культурною спадщиною Ніжинської землі.

Учасники семінару не могли не вшанувати 100-річчя подвигу Героїв Крут, тому в першу чергу вони відвідали Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут». Майже сто років тому – 29 січня 1918-го нерівний бій біля Крут, хоч і не врятував Київ від захоплення більшовиками, проте став символом самопожертви українських юнаків. Трагічна загибель студентського куреня стала яскравим проявом патріотизму у боротьбі за незалежну Україну. Експозиція, що розташована у залах-вагонах, розповідає про розвиток українського національного руху початку ХХ століття, ключові події Української революції 1917-21 років, проголошення Української Народної Республіки, дії більшовицької Росії проти молодої Української держави, бій біля станції Крути та повстання на заводі «Арсенал».

  

     

За побажанням учасників семінару, відвідали славетний Гоголівський виш – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. Ознайомившись з його історією та сучасністю, відвідали і його перлину – картинну галерею, де представлені картини, що знайомлять відвідувачів із західноєвропейським живописом епохи Ренесансу, XVII ст., російським живописом XIX ст. та лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Сергія Шишка.

  

Ще одним цікавим музеєм став «HomoSoveticus» – для пам’яті, а не з туги про ті часи, як стверджують самі організатори. Експозиція музею в свою чергу умовно поділяється на історичні епохи: період 20-30 років, кімната інтелігента 50-60-х років, кімната в гуртожитку 70-х років та кімната робітника 80-х років.

Наступною зупинкою захоплюючої подорожі став музей рідкісної книги – єдиний в області, який на професійному рівні комплектує колекції унікальних старовинних видань, веде роботу по їх дослідженню, збереженню та реставрації. У двох невеликих залах Музею представлено понад 3500 експонатів, кожен з яких має свою цікаву історію. У колекції ніжинського музею найдавнішими є грецьке рукописне Євангеліє початку XI ст. на пергаменті, фрагменти рукописної грузинської Біблії XIII ст. з унікальними мініатюрами, також українські, західні та слов’янські рукописи. Гордістю бібліотеки є унікальні колекції європейських палеотипів, зразки видавничої продукції видатних європейських друкарських фірм. Тут можна побачити рідкісні примірники видань творів давньогрецьких філософів, класичні видання творів європейських мислителів, широко представлені слов’янські кириличні стародруки.

  

Ніжин входить до сімки кращих історичних міст і містечок України. Піша екскурсія по місту познайомила з головними етапами розвитку Ніжина. Учасники семінару мали можливість і побачити «секрет» першого в світі пам’ятника Гоголю – у певній точці огляду в складках плаща вимальовується профіль автора пам’ятника Пармена Забіли, такий оригінальний автограф. Відвідали Храм Всіх святих, ознайомившись з його унікальним архітектурним стилем та дізнавшись, що нині він став центром волонтерського руху міста.

Завершилася екскурсія в музейному комплексі Ніжинського агротехнічного інституту. Музей історії навчального закладу познайомив учасників з понад 120-річною історією, шляхом від ремісничого училища до сучасного ЗВО. Музей Гідності і Пам’яті, де висвітлені головні сторінки боротьби українського народу за незалежність: бій під Крутами, революція Гідності, події на Сході та волонтерський рух та Музей Хліба.

  

На завершення учасники семінару ознайомилися зі спортивною базою інституту: спортивним, тренажерним, тенісним залом, осучасненими роздягальнями.

Робота семінару-тренінгу «Ефективне управління навчальним закладом» закінчилася підбиттям підсумків та плануванням подальших форм спільної роботи.

Ірина Демчук, в.о. заступника директора з навчально-виховної роботи

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net