Робота Секції 5. Інформаційно-культурна складова відкритого суспільства

20.05.2016 у рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції "Відкриті еволюціонуючі системи" проведено семінар в on-line режимі Ніжинський агротехнічний інститут – Маріупольський державний університет. Робота Секції 5. Інформаційно-культурна складова відкритого суспільства. Культурологічні процеси відбувалася в режимі доповідей, запитань і відповідей, обговорень у науковому середовищі обох навчальних закладів. Керівник секції – Толочко Світлана Вікторівна, к.п.н., заступник директора з навчально-виховної роботи ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут».

У вступному слові Світлана Вікторівна наголосила на тому, що розвиток України у третьому тисячолітті визначається в загальному контексті Європейської інтеграції з орієнтацією на фундаментальні цінності західної культури: парламентаризм, права людини, права національних меншин, лібералізацію, свободу пересування, свободу отримання освіти будь-якого рівня та інше, що є невід'ємним атрибутом громадянського демократичного суспільства. Радою Європи було прийняте визначення п'яти ключових компетенцій, якими «повинні бути оснащені молоді європейці», серед них: компетенції, пов'язані зі зростанням інформатизації суспільства, та компетенції, пов'язані з життям в багатокультурному суспільстві.

Тож саме Секція 5. Інформаційно-культурна складова відкритого суспільства. Культурологічні процеси покликана сприяти розв'язанню даних наукових проблем.

Батичко Галина Іванівна, завідувач кафедри культурології та інформаційної діяльності, кандидат наук з мистецтвознавства, доцент Маріупольського державного університету, побажала професорсько-викладацькому складу навчальних закладів плідної роботи, висловила сподівання на подальшу співпрацю, представила присутніх у роботі секції.

У власних дослідження доповідачі зробили спробу проаналізувати наукові проблеми та знайти однодумців в обох аудиторіях.

Зокрема, прозвучали такі доповіді:

  1. Проблема ідеалу в українській дохристиянській міфології Литовченко Віктор Петрович, к.ф.н., доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут”
  2. Книжкова культура в контексті видавничої діяльності Кудлай В'ячеслав Олегович, кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач Маріупольського державного університету.
  3. Плюралізм у пострадянському соціокультурному світі Янковський Степан Владиславович, к.ф.н., доцент кафедри філософії та соціології Маріупольського державного університету.
  4. 47 самураїв: розвиток легенди у мистецтві театру та кіно Рябуха Юрій Валерійович, к.і.н., доцент кафедри культурології та інформаційної діяльності Маріупольського державного університету.
  5. Етические компетенции украинского поместного дворянського сословия Швець Неля Григорівна, викладач Міжрегіональної академії управління персоналом, доцент кафедри управління персоналом та економіки праці.

Науковці обох навчальних закладів – Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України "Ніжинський агротехнічний інститут" та Маріупольського державного університету – виразили сподівання на те, що даний семінар може стати постійно діючим у рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції "Відкриті еволюціонуючі системи" та проводитися за умови накопичення необхідної кількості наукових досліджень, виконаних науково-педагогічними працівниками.

Тож запрошуємо до співпраці всіх, кого зацікавила проблематика даного семінару, і не лише в Україні, а й представників близького й далекого закордоння.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net