28 лютого у м. Чернігів відбувся регіональний форум «Органік Інвест», у роботі якого взяли участь виробники екологічної продукції, науковці, представники органів влади.
Як і кожного року, на відкритті побували представники інституту: директор інституту Василь Лукач, заступник директора з навчально-виробничої діяльності Дмитро Пунтус, завідувач лабораторії рослинництва Ілля Царук, завідувач лабораторії тваринництва Олександр Клименко, та викладачі факультету інженерії та енергетики Володимир Василюк, Андрій Дворник, Василь Кулик.
Форум відкрив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Ткалич: «Чернігівська область намагається не відставати від загальнодержавних тенденцій. Так, за останні п’ять років удвічі збільшилася кількість земель під органічне виробництво. На Чернігівщині частка таких угідь складає 4%. Загалом же маємо 18 сертифікованих виробників органічної продукції (переважно у сфері рослинництва). Також в області діє Програма фінансової підтримки органічного виробництва на 2016-2021 роки».
Варто зазначити, що для ведення органічного землеробства сільськогосподарські землі повинні відповідати певним вимогам щодо рівня їх забруднення шкідливими речовинами. Сам перехід до виробництва органіки є досить тривалим процесом – більше двох років. Виданий сертифікат дійсний упродовж одного року. Його вартість – 12-100 тис. грн (залежно від розміру господарства, виду діяльності тощо). Крім того, за рік будуть проведені щонайменше дві перевірки, одна з яких не анонсована
Представники ТОВ «Органік Стандарт» наголосили: «Органічна продукція — це добровільний вибір кожного виробника. Це не технологія, а філософія виробництва, світогляд та стиль життя. Всі, хто переходить на органіку, відмовляючись від інтенсивних технологій, мають чітко знати про можливі ризики. Зокрема, часткові втрати урожаю на перехідному періоді».
Учасники форуму обговорили також шляхи залучення додаткових інвестицій, інструменти підтримки малого та середнього бізнесу в агропромисловому комплексі. Ознайомилися з кращими практиками виробництва органічної продукції та застосування інноваційних і наукових підходів в органіці. Крім того, всі охочі могли скуштувати органічні харчові продукти, які представили виробники Чернігівщини.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net