Регіональний форум «Органік Інвест»

У заході, що організувала обласна державна адміністрація, взяли участь виробники екологічної продукції, інші сільгоспвиробники, науковці, представники органів влади. Ніжинський агротехнічний інститут представляли заступник директора з навчально-виробничої роботи Дмитро Пунтус, завідувач лабораторії рослинництва Ілля Царук та кафедра аграрної економіки: Анатолій Іванько, Світлана Сухар, Інна Дворник.

Форум відкрила в.о. першого заступника голови ОДА Юлія Свириденко: «Чернігівська область намагається не відставати від загальнодержавних тенденцій. Так, за останні п’ять років удвічі збільшилася кількість земель під органічне виробництво. На Чернігівщині частка таких угідь складає 4%. Загалом же маємо 18 сертифікованих виробників органічної продукції (переважно у сфері рослинництва). Також в області діє Програма фінансової підтримки органічного виробництва на 2016-2021 роки».

Варто зазначити, що для ведення органічного землеробства сільськогосподарські землі повинні відповідати певним вимогам щодо рівня їх забруднення шкідливими речовинами. Сам перехід до виробництва органіки є досить тривалим процесом – більше двох років. Виданий сертифікат дійсний упродовж одного року. Його вартість – 12-100 тис. грн (залежно від розміру господарства, виду діяльності тощо). Крім того, за рік будуть проведені щонайменше дві перевірки, одна з яких не анонсована

Директор підприємства ТОВ «Органік Стандарт» Сергій Галашевський розповів: «Органічна продукція — це добровільний вибір кожного виробника. Це не технологія, а філософія виробництва, світогляд та стиль життя. Всі, хто переходить на органіку, відмовляючись від інтенсивних технологій, мають чітко знати про можливі ризики. Зокрема, часткові втрати урожаю на перехідному періоді».

Учасники форуму обговорили також шляхи залучення додаткових інвестицій, інструменти підтримки малого та середнього бізнесу в агропромисловому комплексі. Ознайомилися з кращими практиками виробництва органічної продукції та застосування інноваційних і наукових підходів в органіці. Крім того, всі охочі могли скуштувати органічні харчові продукти, які представили виробники Чернігівщини.

Ірина Демчук, заступник директора з навчально-виховної роботи

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net