РАЗОМ З ЄВРОПОЮ!

Подолання пережитків тоталітарного минулого є важливим завданням для кожного громадянина України. Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії президент України Володимир Зеленський постановив в Україні День Європи, який відзначатимуть щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу.

Цим важливим указом Україна не лише відмежовується від нав’язуваного Росією «побєдобєсія» (переможної істерії, культу Перемоги), а й повертається до європейських традицій відзначення цих дат. Із початком широкомасштабної російського вторгнення ми вкотре переконалися, що обраний курс європейської інтеграції для України - є єдиноправильним. І День Європи – це символ єднання з європейськими народами. Адже ми єдині не лише за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями. Наразі, країни, які раніше були просто сусідами, стали для нас насправді близькими друзями, помічниками та для багатьох – прихистком та порятунком від російської агресії. Водночас українські воїни стали для європейців міцним щитом, який боронить фактично всю Європу від агресивних імперських амбіцій кремля. Українці тепер – приклад мужності, незламності та героїзму, а також єдності.

Це – свято Євросоюзу, для якого обрали день проголошення так званої Декларації Шумана, тобто виступу міністра закордонних справ Франції Робера Шумана 9 травня 1950 року. Цей виступ вважають відправною точкою для об’єднання європейських країн у наднаціональну спільноту, що у підсумку стала Європейським Союзом. Радянське 9 травня має відійти й минуле не лише законодавчо, а й у суспільній свідомості, бо його місце займе перемога в російсько-українській війні.

Слава Україні! Слава об’єднаній Європі!

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net