Радіодиктант

Як відомо, державне свято День української писемності та мови було встановлено 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови». Проте, ще від Київської Русі наші предки 9 листопада прикладалися до останків преподобного Нестора Літописця з молитвою за своїх дітей. Тож так і повелося ще з сивої давнини цього дня пошановувати рідне слово.

9 листопада 2020 року прозвучав у прямому етері XX Всеукраїнський радіодиктант національної єдності-2020 із вуст відомої акторки Римми Зюбіної. Наша інститутська родина знову взяла активну участь у всеукраїнському дійстві, правда, онлайн. З усіх куточків Чернігівщини студенти надіслали світлини, як вони в прямому етері «Суспільної студії» чи телеканалу UA: ПЕРШИЙ писали ювілейну роботу.

Студенти в чаті робили такі приписи. Тож хотілося поділитися з ними. Зі слів студентства, із захопленням слухали ведучих Інну Москвіну та Романа Коляду, котрі розказували історію радіодиктанту. Дух перехопило, коли побачили, що по ту сторону екрана з нами писали роботу Катерина Павленко, Тарас Шевченко з гурту Go_A, Іван Леньо («Kozak System»), Марк Галаневич («ДахаБраха»), Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Калантай, Геннадій Попенко, Наталія Сумська і т.д. Студентів переповнило почуття гордості за наш український рід, адже всі регіони України, громади з Німеччини, Чехії, Словаччини та ін. долучилися до ювілейної роботи.

Це, за словами студентів та викладачів, захоплююче дійство! Враження неймовірні.

В.І.Хомич, О.С. Сидорович,
доценти кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net