Прогресивні технології в аграрному виробництві з використанням сучасної техніки на основі точного землеробства

18-19 листопада в інституті пройшла Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Прогресивні технології в аграрному виробництві з використанням сучасної техніки на основі точного землеробства».

В роботі конференції прийняли участь викладачі, молоді науковці та студенти нашого навчального закладу, а також Національного університету біоресурсів і природокористування України, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету, Харківського національного технічного університету, Львівського національного аграрного університету, Поліського національного університету, Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства», Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, м. Мелітополь, Одеського Національного технологічного університету, Білгород-Дністровського коледжу природокористування, будівництва та комп’ютерних технологій.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи кандидат технічних наук Ірина Демчук, яка привітала усіх учасників та побажала всім плідної роботи на конференції і в повсякденній роботі.

З першою доповіддю «Підвищення енергоефективності відновлювальних джерел енергії в балансі електроенергії енергетичних систем» виступила Рубаненко Олена Олександрівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри електричних станцій і систем Вінницького національного технічного університету, та висвітила проблеми енергосистеми, яка містить сонячні електростанції, і запропонувала шляхи їх вирішення. В ході дискусії учасники конференції обсудили використання біогазових установок як резерву балансування локальних електричних систем.

Василь Хмельовський, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві НУБіП України, у своїй доповіді «Інтенсифікація приготування і роздавання кормів рогатій худобі» встановив закономірності впливу параметрів мобільного комбінованого кормоприготувального агрегату на ефективність і якість приготування та роздавання кормів рогатій худобі. Запропонував розроблення нових конструктивно-технічних рішень (конструкція бункера, зміна кута нахилу твірної вертикального шнека-змішувача з метою самоочищення і т.д.).

Олександр Мірошник, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Харківського національного технічного університету, виступив з доповіддю «Дослідження несиметричних режимів роботи розподільних мереж 0.38\0.22 кВ». А Сергій Сиротюк, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри енергетики Львівського національного аграрного університету підняв актуальну тему «Відновлювана енергетика – основа енергонезалежності країни».

Віталій Василенко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут", в своїй доповіді «Перспективи подальшого розвитку систем електропостачання автономних об’єктів сільського господарства» обґрунтував створення фізичної моделі однопровідної системи передачі електроенергії на основі використання резонансного методу передачі електроенергії за допомогою трансформаторів Тесли, що дозволяє знизити матеріалоємність і вартість спорудження стаціонарних ліній електропередачі та зменшити втрати електроенергії в проводах.

Роман Калініченко, кандидат технічних наук, доцент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" в своїй доповіді «Ідентифікація нестаціонарних процесів тепломасообміну при ІЧ-термообробці зернових матеріалів» представив метод аналітично-експериментальної ідентифікації нестаціонарних тепломасообмінних процесів високоінтенсивної ІЧ-термообробки зернових матеріалів, що дозволяє здійснити розрахунок оптимальних режимів і параметрів машин для ІЧ-термообробки зернових матеріалів.

Тетяна Кресан, кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри природничо-математичних та загальноінженерних дисциплін в своїй доповіді на тему «Кінематичні способи конструювання лінійчатих поверхонь» висвітила проблему конструювання технічних форм. Запропонувала спосіб конструювання лінійчатих поверхонь в системі тригранників Френе та Дарбу.

Після кожного виступу учасники конференції задавали питання доповідачам, велась дискусія по найбільш цікавих питаннях доповідей.

Конференція продовжила свою роботу по трьох секціях:

Секція 1 «Дослідження та оптимізація машин для землеробства та тваринництва. Нові розробки конструкції машин. Енергозберігаючі технології»

Секція 2 «Використання електротехнологій в сільському господарстві. Енергозбереження і відновлювальні джерела енергії в технологіях АПК, екологія та охорона природних ресурсів»

Секція 3 «Перспективні шляхи розвитку транспортних технологій»

Бажаємо всім творчих успіхів. До зустрічі на наступній конференції!

Микола Ікальчик,
завідувач кафедри агроінженерії

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net