ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ АГРОІНЖЕНЕРІЇ, ЕНЕРГЕТИКИ І ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В СИСТЕМІ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

14 листопада на базі інституту відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція "Проблеми сучасної агроінженерії, енергетики і транспортних технологій в системі природокористування", організатором якої виступив факультет інженерії та енергетики. Учасниками конференції стали 260 науковців із 14 установ.

З вітанням до учасників конференції звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Демчук. Вона побажала учасникам конференції успішних виступів і закликала усіх присутніх активно включатись у обговорення доповідей.

Сергій Фришев, д.т.н., професор кафедри агроінженерії та транспортних технологій ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут" у своєму виступі «Інноваційна технологія транспортування зерна від комбайнів» інформував про те, що інноваційне удосконалення технологічної схеми перевезення зерна від комбайнів з використанням обраних універсальних транспортних машин із застосуванням оборотних напівпричепів виключає простої автомобілів і двократне перевантаження зерна шнеками при зменшенні ущільнення ґрунту колесами. За рахунок збільшення річного завантаження обраних машин досягається зменшення приведених витрат у запропонованої технології.

Юрій Насєка, д.ф.-м.н., старший науковий співробітник, заступник завідувача відділу Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України у своїй доповіді «Газово-детонаційний метод напилення біосумісних покриттів на медичних імплантатах» розповів про наукову проблематику Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова, з яким наш інститут має договір про співпрацю, та детально зупинився на досягненнях у питанні безвакуумного газодетонаційного методу нанесення покриттів на матеріали. Одним з практичних використань даного методу є створення імплантатів, які не викликають відторгнення організмом. Це може бути дуже корисним при лікуванні поранених військових.

Юлія Мейш, д.т.н., професор, завідувач кафедри вищої та прикладної математики НУБіП України у доповіді «Постановка та чисельний розв'язок зв'язних задач оболонка-ґрунтове середовище» привела постановку та чисельний розв’язок зв’язних задач оболонка-ґрунтове середовище. Розглянула задачі розповсюдження хвиль в системі циліндрична оболонка – двошарове ґрунтове середовище, сферична оболонка - двошарове ґрунтове середовище одновимірний та двовимірний випадки. Грунт моделюється рівняннями нелінійного трикомпонентного середовища. Для чисельного розв’язку зв’язаної задачі оболонка – ґрунт використовується скінченно – різницева схема Мак – Кормака. Отримані чисельні результати дозволяють аналізувати хвильові процеси в системі оболонка-ґрунтове середовище в залежності від параметрів оболонки та параметрів ґрунтового середовища.

Доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка НУБіП України Володимир Грищенко у своїй доповіді «Локальний ІЧ-обігрів молодняка тварин» розкрив питання побудови математичної моделі процесів теплообміну у тваринницькому приміщенні, для синтезу системи автоматичного управління обігрівом молодняку тварин.

Вячеслав Хропост, аспірант кафедри нарисної геометрії, компʼютерної графіки та дизайну Національного університету біоресурсів і природокористування України у своєму виступі на тему "Оптимізація процесів деформування з урахуванням геометрії та матеріалу деталі" відзначив, що на практиці підбір оптимальних параметрів згинання деталей часто здійснюється емпіричним шляхом. Однак для забезпечення точності та ефективності виробництва необхідно глибоко розуміти закономірності деформації матеріалу під час згинання. Це дозволить науково обґрунтувати вибір параметрів процесу, таких як радіус згину, сила згинання та геометрія заготовки, для отримання деталей з потрібними геометричними характеристиками.

Конференція продовжила свою роботу по трьох секціях:

  1. Сучасні тенденції розвитку агроінженерії.
  2. Електроенергетика, електромеханіка та електротехнології в АПВ.
  3. Перспективні шляхи розвитку транспортних технологій.

Активну участь в роботі секцій взяли студенти освітнього ступеня "Магістр" зі спеціальностей: 208 "Агроінженерія" та 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка".

Дякуємо всім учасникам конференції за розглянуті актуальні, життєво необхідні питання, які розкривалися під час проведення конференції.

Бажаємо всім творчої наснаги, плідних наукових пошуків і продемонструвати свої наукові здобутки на наступній нашій конференції.

Микола Ікальчик, в.о. завідувача кафедри
агроінженерії та транспортних технологій

Володимир Василюк, в.о. декана
факультету інженерії та енергетики

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/natinubip.ukr

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net