Про стипендіальне забезпечення: студенти і Міністерство

8 квітня голова Студентської ради інституту Андрій Калінін став учасником Круглого столу на тему «Стипендіальне забезпечення та положення «Про відрахування», участь в якому взяв директор Департаменту вищої освіти Олег Шаров.

Засідання проходило в залі засідань колегії Міністерства освіти та науки України та зібрало лідерів студентського самоврядування провідних ВНЗ з різних куточків України.

У ході обговорення піднімалися питання нового порядку нарахування стипендій, зокрема студенти говорили, що 1100 грн в сучасних економічних реаліях абсолютно не є матеріальним стимулом до навчання. Крім того, введення 40% бар’єру навпаки робить ситуацію на багатьох потоках відносно очевидною і ще більше притуплює бажання якісно навчатися у молоді.

Необхідно спільно розробити ефективну модель нарахування стипендій. На жаль, пропозиції і зауваження студенів, які лунали до прийняття «Постанови 1050» не були враховані і нині виші і студенти зіштовхнулися з масою проблем і несправедливостей. На різних факультетах рівень успішності є різним. У деяких групах стипендію не отримують круглі відмінники що взагалі є абсурдним. В умовах закладеного фінансування, можливо, доречніше б було о ввести обмеження на рівні ВНЗ, який вже самостійно буде розподіляти між спеціальностями.

Серйозне занепокоєння викликала інформація про вірогідність скорочення обсягу фінансування на стипендії Міністерством фінансів України. Студенти почули, шо 5% економії стипендіального фонду ВНЗ може направляти на одноразові стипендії.

Також детально зупинилися на обговоренні проекту положення «Про відрахування», що зараз перебуває на стадії публічного обговорення.

Сподіваємося, що думка студентів по вирішенню доленосних для них питань буде почута та врахована в майбутньому.

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишати свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net