Правові аспекти вживання алкоголю та тютюнопаління

23 жовтня в інституті в рамках Місячника популяризації правових знань серед студентів інституту відбувся виховний захід «Правові аспекти вживання алкоголю та тютюнопаління». Участь у ньому взяли представники різних академічних груп навчального закладу.

Про шкоду паління знають усі. Про те, що куріння вбиває, попереджають написи на кожній пачці сигарет. Майже кожен ще у шкільному віці чув про шкоду нікотину, що тютюновий дим – це сильний канцероген, що серед хворих на рак легень 90 % – курці. Знають… І тим не менш в Україні курить майже кожен третій!

Саме ці думки стали лейтмотивом звернення до учасників бесіди від імені оргкомітету Місячника викладача правознавства Грабовецького О.І.: «Чому ви так пасивно опікуєтеся своєю безпекою?»

Натомість позиція держави у цій проблемній царині була представлена як дуже активна. Аналізувалися чинні нормативно-правові акти, що задумувались як дієві регулятори боротьби із засиллям алкоголю і тютюну в житті суспільства, особливо молоді, насамперед студентства. Тому й тематика розмови сприймалася присутніми як близька і зрозуміла.

Більше уваги приділялося питанням прихованої шкідливості тютюнокуріння, адже ця соціальна вада буквально демонструється дуже й дуже багатьма юнаками і, на жаль, дівчатами мало не на кожному кроці, публічно, без анінайменшого усвідомлення ними порушницького характеру своїх дій.

Тобто без рішучого залучення внутрішнього потенціалу самої особистості цієї боротьби не виграєш. Із цим погодилися всі присутні студенти та визначили для себе найближчою «віхою на шляху перемог» 21 листопада цього року – Міжнародний день некуріння.

Олександр Грабовецький,
старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net